Strhující zápas s Kometou Opava ubojovala, v závěru rozhodl Rousek

• neděle 02. ledna 2022

Hodně atraktivní zápas sledovaly v neděli tři stovky opavských fanoušků. Slezan přivítal na svém ledě brněnskou Kometu, se kterou se už delší dobu pere o čtvrté místo v tabulce. Zápas plný zvratů nakonec Opavští zvládli 6:4, ale tři body se nerodily vůbec lehce. Vedení se totiž přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec si ale v posledních deseti minutách dvakrát vzal slovo Tomáš Rousek a bylo hotovo.

27. kolo, neděle 2. 1. 2022

6:4 (1:1, 1:2, 4:1)

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 15. Kadula (Šindelář, Štindl), 26. Vašenka (Beránek, Vojtovič), 44. Ficek (Vojtovič, Štindl), 47. Wolf (Malina, Zouhar), 54. Rousek (TS), 60. Rousek (Wolf, Malina) – 11. Pigl (Popelka, Kučera), 29. Škvrně (Sedláček, Trnka), 38. Popelka (Trnka, Škvrně), 48. Mokrohajský (Brabenec, Havlát). Rozhodčí: Grygera – Bubela, Mikšík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 299.

Piták (Baldik) – Thiel, Šindelář (C), Kocián, Ficek, Věntus, Zelenka, Zouhar, Zapletal – Vašenka, Štindl, Krupa, Wolf (A), Peterka, Kadula, Vojtovič, Beránek, Malina, Rousek, Buršík, Horný Trenér: Aleš Tomášek

Šembera (Slavíček) – Kališ (A), Studený, Kučera (A), Švejda, Sedláček, Trnka – Pigl, Škvrně, Havlát, Kadlic, Vašíček, Brabenec (C), Popelka, Mokrohajský, Krejčí, Krejčiřík. Trenér: Jiří Otoupalík

V první třetině opavský zimák sledoval taktickou podívanou z obou stran, oba týmy si uvědomovaly, že v sázce je čtvrté místo. Šancí tak příliš k vidění nebylo. V čase 9:11 fauloval v prostoru útočné modré Tomáš Rousek a Slezan byl za to potrestán. V přesilovce dostal na pravém kruhu nabito Pigl a na milimetr přesně vymetl vzdálenější růžek Pitákovy klece. Za další čtyři minuty ale bylo vyrovnáno. Štindl nahodil po mantinelu, puk pak Šindelář předložil mezi kruhy Kadulovi a ten skóroval ve druhém po sobě jdoucím utkání. Ve zbytku prvních dvaceti minut ještě měl šanci Brabenec na jedné straně a pak ještě Wolf na druhé, na stavu 1:1 už se ale nic neměnilo.

Po změně stran byla k vidění o poznání atraktivnější podívaná s velkým množství příležitostí na obou stranách. Výborně si počínala opavská první formace ve 25. minutě, kdy na Šemberu letělo několik střel, hostující obrana ale ještě odolala. Což už se o dalším střídání říct nedá. Beránek zpoza branky Komety vymyslel luxusní pas pro Vašenku a ten se z pěti metrů nemýlil. Za další minutu mohl zvýšit Kadula, na poslední chvíli byl však ve svém úniku zastaven. A tak přišlo vyrovnání. Škvrně ve 29. minutě potáhl přečíslení a zakončil přesně mezi betony Pitáka. Pak byl k vidění dvě velké šance na obou stranách, v obou případech se však zaskvěli brankáři. Bohužel v čase 37:16 se skóre měnilo potřetí, malinkou skulinku mezi tyčí a Pitákem našel z úhlu Popelka. Po dvou třetinách to tak bylo 2:3.

V závěrečné části hry se pak děly věci. Slezan se nejprve dočkal vyrovnání díky Fickovi, který sice vystřelil hodně krkolomně, nicméně jeho rána z mezikruží skončila až v síti. Na začátku 47. minuty Opava vedla podruhé, zblízka kotouč do sítě dotlačil Wolf. Jenže už o minutu později to bylo 4:4. Na ose hřiště se do puku opřel Mokrohajský a bylo znovu vyrovnáno. Pak už ale úřadovali jen domácí. V čase 53:34 Brněnští zastavili unikajícího útočníka domácích jen za cenu faulu a výsledkem bylo trestné střílení, s nímž si poradil střelou mezi betony Rousek. Kometa ještě v závěru měla k dispozici přesilovku, tu ale Opava bravurně ubránila. A tak ještě pojistku do prázdné přidal znovu Rousek. Opava zvládla veledůležitý duel o čtvrté místo.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Máme letos na Brno štěstí, zatím jsme s nimi všechny zápasy zvládli. Zápas byl vyrovnaný, ale měli jsme ve druhé třetiny část hry, kdy nás vodili jak slepé koně, takže jsme ji logicky prohráli. Ve třetí třetině byla na naší straně obrovská bojovnost, dostali jsme zápas na svou stranu, ale zase tam byly z naší strany hloupé chyby, kterými jsme soupeři nabídli vyrovnání. Trápí nás to celou sezonu, i když se na tom snažíme pracovat. Byl to zápas o nervy, ale naštěstí s dobrým koncem pro nás. Pomůže nám to i v tabulce, s Brnem a Kopřivnicí bojujeme o čtvrtý flek."