Také dorostenci přehráli Havířov

• sobota 26. ledna 2008
  • Martin Kubánek

Ani sobotní utkání nezačalo pro celek Slezanu příznivě. Do vedení se hosté z Havířova dostali v první části hry, kdy se trefil do černého Dočkal. V dalším průběhu se ale blýskl opavský útočník Dominik Piskoř, který nejprve na jednu branku přihrál a posléze další dvě vsítil. Při závěrečné power play rozhodl o konečné výhře Opavy Adam Koschatzký. Další utkání odehrají dorostenci v pátek, kdy přivítají na svém ledě Třebíč.

40. kolo, sobota 26. 1. 2008

4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 40. Kinkor (Piskoř), 42. Piskoř (Kinkor), 59. Piskoř (Faksa), 60. Koschatzký - 11. Dočkal (Vyčesaný), 44. Fúzik (Kulík). Rozhodčí: J. Jeřábek - Macoun, Řezáč. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60.

Novák - Faksa, Lebeda, Roupec, Rýpar, Chvostek F. - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M.

Matoušek - Jaško, Ondrek, Grigel, Kocurek, Pinka, Šurin, Duda - Dočkal, Pechanec, Kulik, Slavík, Křivohlávek, Fábry, Mráz, Vyčesaný, Videlka, Fúzik.

Hráči Slezanu nezachytili úvod zápasu. Počáteční snažení hostů zúročil v 11. minutě ve vedoucí branku Havířova útočník Petr Dočkal, kterého vysunul přihrávkou na modrou bek Vyčesaný, mezi kruhy zpoza obránce vystřelil a překvapil Nováka v brance Opavy poprvé. Tato branka Slezan nabudila a mnohem více se hráči domácích snažili dostat před havířovskou svatyni. Paradoxně ale nejprve zahrozili hosté, když několikrát se do slibné šance dostal forvard Pechanec. Nevedlo se mu však úspěšně. Co se nepodařilo Panterům, ujalo se ale na druhé straně. Ve 40. minutě vyhrál buly Piskoř, kotouč se dostal ke Kinkorovi, který prostřelil nereagujícího Matouška v brance hostí. Do kabin se tak šlo již za vyrovnaného stavu.

Podstatné se ovšem odehrálo až v následující části hry, poslední dvacetiminutovce. Ve třetí třetině Slezan přidával na obrátkách a několikrát si rychlými přihrávkami na jeden dotek rozebral v útočném pásmu obranný val soupeře. Dvě minuty po přestávce přišla další rána pro hosty. Nedorozumění v obraně Havířova využili opět Kinkor s Piskořem a posledně jmenovaný strhl vedení na opavskou stranu. Do další dobré příležitosti se pak řítil Vítek s Koschatzkým, ale jejich kombinaci zlikvidoval gólman soupeře.

Už za dvě minuty bylo ale srovnáno. Ihned po vhazování v útočném pásmu Opavy se nejlépe zorientoval Fúzik, aby nikým neatakován prostřelil Nováka podruhé. Hra poté byla hodně vyrovnaná, ale přece jen to byli domácí, kteří byli ve svém snažení nebezpečnější. Od modré se ranami připomněli také beci, zejména Lebeda s Rýparem . Hostující kapitán Křivohlávek pak při jednom úniku zaskočil zadní řadu soupeře a šikovně si sjel až před bránu. Vznikající požár ovšem uhasil Novák. Dvě minuty před koncem zápasu přihrávkou vybídl Faksa kolegu Piskoře, ten si udělal mezi beky prostor a jeho pokus skončil v síti. Panterům nezbývalo mnoho času na to, aby s výsledkem ještě něco udělali. Pokusili se odvolat brankáře, jenže ani v šesti lidech nějak výrazně neohrozili branku domácích. Nepovedenou rozehrávku z vlastního pásma naopak vybídli hosté ke skórování Koschatzkého, který pečetil konečnou výhru svého mužstva.