Těsná prohra na úvod. Slezané ve Žďáru padli 2:1

• sobota 19. září 2020

Premiéra hokejistům Slezanu nevyšla. Opavští se na Vysočině představili bez zraněného Petra Wolfa, navíc museli řešit nepříjemnosti s cestováním - kvůli několika objížďkám dorazili do Žďáru s mírným zpožděním. Možná i to sehrálo svou roli, Opava inkasovala obě branky v prvních deseti minutách. Nakonec Slezan prohrál 2:1.

1. kolo, sobota 19. 9. 2020

SKLH Žďár nad Sázavou

2:1 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Půža (Kadleček, Štěpánek), 9. Štěpánek (Půža) – 36. Rousek (Šindelář, Herman)

Sláma (Čáp) – Bazala, Vašíček, Lojek, Černohorský, Pleva (C), Půža – Kovářů, Čermák, Adam, Štěpánek, Kadleček, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich

Daňa (Baldik) – Šendera, Kunc, Zajíc, Spálovský, Zouhar, Šindelář (C), Chalupa – Vaněk, Štindl, Seidler, Římský, Buršík, Kadula, Gulda, Peterka, Herman, Kovařík, Rousek, Malina

Opavě vůbec nevyšel vstup do zápasu a už po necelých devíti odehraných minutách prohrávala 2:0. Nejprve otevřel nakonec nepříliš bohatý gólový účet utkání přesnou ranou z levého kruhu Půža, o chvíli později bylo ještě hůř. A opět v tom měl prsty Václav Půža. Jeho nahození od modré tečoval přímo mezi Daňovy betony Štěpánek a bylo to o dvě branky. I ve zbytku periody byli domácí aktivnější, skóre už se ale neměnilo.

Po první změně stran Slezané svůj výkon zlepšili. V úvodu sice dvakrát za Daňou zvonila tyč, poté už ale nebezpečně pálil Rostislav Vaněk, jehož projektil nakonec skončil těsně vedle. V 35. minutě Slezan dostal možnost početní výhody, když Kovářů vystřelil kotouč mimo hru. A červenobílí s ní naložili nejlépe, jak mohli. Rousek dostal přesnou nahrávku přes brankoviště a Sláma byl bezmocný – 2:1. Hned vzápětí mohl vyrovnat Malina, svůj únik bohužel nedokázal zužitkovat.

A tak se Opava musela hnát za vyrovnáním v poslední dvacetiminutovce. Hned na jejím začátku měli Opavští možnost početní výhody, tentokrát ale defenziva Plamenů odolala. Žďár pak měl dvě šance, Bureš ani Kovářů si na Daňu ale nepřišli. V posledních deseti minutách si ještě Slezan vytvořil několik příležitostí, zkoušel to také v šesti, kýžené vyrovnání ale nepřišlo. Opava se tak z Vysočiny vrací s prázdnou a první body si bude chtít připsat ve středu, kdy doma od 18:30 hostí Nový Jičín.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Týden jsme do kluků hustili, aby si dali pozor na první třetinu, poté ji prohrajeme 2:0 a to ještě Danič další čtyři šance vychytal. Další dvě třetiny byly vyrovnané, Žďár je ale doma silný na puku, hru má dobře organizovanou. Měli jsme šance, bohužel jsme je ale nedali a pokračuje nám takové trápení z přípravy. Vědu z výsledku ale neděláme, vyhrávat se tady nebude lehce."