Tři body jsou doma, Blansko poraženo

• neděle 21. února 2010
  • Daniel Bartonec, Jan Šimek

Opavští hokejisté si v nedělní klání na domácím ledě doslova smlsli na Blansku. O svém vítězství svěřenci kouče Suchánka rozhodli již v první třetině a po zbytek času již svůj náskok jen kontrolovali. Čisté konto si připsal gólman Trenčan, na němž si hostující hráči dnes vylámali zuby. Další utkání sehraje Slezan ve středu na ledě Nového Jičína.

39. kolo, neděle 21. 2. 2010

5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

VSK Technika Blansko

Branky a nahrávky: 7. Měch (Grofek), 8. Mlýnek (Kukol), 9. Polok (Koloničný), 33. Kocián (Tichý), 42. Pavelek (Kocián, Polok). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Trenčan - Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Kysela - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Mlýnek, Tůma.

Jirkův - Pálka, Rajnoha, Pazdera, Úlehla, Míšek, Šindelář, Dufek, Tobiáš, Benýsek, Latál, Hrúza, Veselý, Kroupa, Fischer, Tesář, Rajnoha.

První třetinu zcela ovládnul domácí Slezan, již od úvodního hvizdu se usadil v pásmu Blanska a ohrožoval ho ze všech stran. První úder přišel už v 7. minutě, kdy ujeli Měch s Grofkem a prvně jmenovaný využil tohoto přečíslení k první brance svého mužstva. O minutu později zvýšil náskok Opavy přesně zakončující Mlýnek a další minutu na to už domácí vedli 3:0, když se po přesném pasu Koloničného nadvakrát prosadil Polok. Hosté byli zralí na ručník a to ještě mohl ve 14. minutě zvýšit náskok domácího celku aktivní Polok, jeho únik však vychytal Jirkův. Hosté poprvé zahrozili až v 18. minutě, kdy nejproduktivnější hráč hostů Fisher dostal hodně prostoru v mezikruží a nebezpečně vystřelil, na připraveného Trenčana si ale nepřišel.

Do druhé části zápasu vstoupila obě mužstva o poznání pomaleji, první větší příležitost totiž byla viděna až ve 26. minutě, kdy se po spolupráci Grofka s Měchem ocitl v blízkosti blanenské branky Černý, ten ale gólmana hostí neprostřelil. O několik okamžiků později pálil tvrdě od modré domácí Tichý a Jirkův s velikými problémy jeho ránu vytěsnil mimo tyče. Opava ale pokračovala ve velkém stylu a ve 33. minutě korunovala svůj stálý tlak gólem. Tichý nabil Kociánovi, který pohledným způsobem zakončil akci za záda Jirkůva. Těsně před koncem druhé třetiny se ještě zkoušel další bombou prosadit agilní Tichý, nicméně jeho střela si cestu do hostující klece nenašla.

Do poslední fáze utkání vstoupil aktivně domácí tým, již ve 42. minutě totiž zvyšoval na 5:0 parádní střelou pod víko opavský kapitán Pavelek. A chvíli na to mohl opět Pavelek navýšit náskok červeno - bílích, tváří tvář Jirkůvovi ale neuspěl. V minutě 54. předvedl Pavelek další pohlednou akci, na jejímž konci stála prázdná branka Blanska, ale taky nešťastné Pavelkovo podklouznutí, které zabránilo jeho zakončení. Blansko zahrozilo po chybě opavských beků, kdy se Fisher vyřítil sám na Trenčana, který však skvělým zákrokem udržel čisté konto. Dnešní střetnutí tak vyznělo jednoznačně pro domácí Slezan.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:

V první třetině jsme aplikovali útočný hokej, měl jsme velkou převahu, dobře jsme kombinovali a vypracovali si slušný náskok. Ve druhé části jsme málo stříleli i když šancí jsme měli dost šancí. Druhou fázi trochu ovlivnila neukázněnost Vitáska, který dostal osobní trest a my jsme museli trochu upravit obranné dvojice, ale jinak se nám zápas celkově vydařil a jsem taktéž rád za vychytanou nulu Trenčana.