V Hodoníně Slezan vyrovnal při hře v šesti, Opava má bod

• sobota 30. října 2021

Zajímavý zápas odehráli Opavští na ledě posledního Hodonína. Slezané šli brzy do vedení díky brance Hendrycha, pak ale otěže zápasu převzali domácí, kteří byli především ve druhé třetině lepším týmem a asi zaslouženě otočili na 2:1. Slezané kontrovali až v samotném závěru, při hře v šesti vyrovnal Šindelář. V nájezdech pak byli úspěšnější Drtiči. Zápas poznamenalo zranění útočníka Jana Vašenky, který podle prvních zpráv utržil otřes mozku a v hodonínské nemocnici zůstane přes noc na pozorování.

12. kolo, sobota 30. 10. 2021

SHK Hodonín

3:2sn (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Dřímal (Miklík, Romančík), 34. Janás (Hložánek, Romančík), rozh. náj. Hložánek – 1. Hendrych (Wolf, Damašek), 59. Šindelář (Wolf, Beránek). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 443. Rozhodčí: Šutara – Bartoň, Tvrdý.

Kubáň (Micka) – Dřímal, Hefka, Fišera, Hohl, Mikulík, Miklík (A), Sedláček – Giatsintov, Marek, Romančík, Komínek, Balán (A), Janeček, Matula (C), Janás, Hložánek

Piták (Baldik) – Šindelář (C), Zouhar, Věntus, Kunc, Ficek, Thiel – Peterka, Wolf (A), Štindl, Buršík, Vojtovič, Beránek, Damašek, Krupa, Vašenka, Hendrych, Římský, Kadula

Slezané do zápasu vstoupili nejlépe, jak mohli. Už v první minutě domácí defenzivě ujel Hendrych, kterému se podařilo najít mezeru mezi Kubáňovými betony, a Opava vedla. Hodonínským chvíli trvalo, než se do zápasu dostali. Iniciativu ale postupem času přebírali a Piták se musel otáčet. Dvakrát za ním dokonce zvonila branková konstrukce. Nejprve pálil z mezikruží Romančík, necelé tři minuty před koncem první třetiny zachránila Opavu tyč i po střele Janečka.

Po změně stran si Drtiči šli tvrdě za vyrovnáním a Slezan měl s poctivou hrou domácích velké problémy. Gólový účet Hodonína byl nakonec otevřen v čase 27:45. Piták sice ještě dokázal vyrazit střelu Miklíka, proti dorážce Dřímala už ale byl bohužel bezmocný. Za dalších pět minut se Drtičům zápas dokonce podařilo otočit ve svůj prospěch. Puk na branku vyslal z mezikruží Hložánek a od jednoho z těl se puk odrazil k Janásovi, kterému stačilo trefit poloprázdnou branku. Ve 35. minutě však šel hokej stranou a 443 divákům se naskytl nehezký pohled na bezvládně ležícího Jana Vašenku, který se mimo zorné pole většiny přítomných zřejmě nešťastně srazil s jedním z rozhodčích. Opavský útočník utrpěl otřes mozku a přes noc zůstal v hodonínské nemocnici.

Možná i s odhodláním poprat se za svého zraněného spoluhráče šli Opavští do třetí třetiny, ve které předvedli zlepšený výkon. Odměněni mohli být po necelých pěti minutách hry, Drtiče ale při Šindelářově projektilu zachránilo břevno. Domácí postupem času svou hru zjednodušovali, naopak Slezané museli otevírat zadní vrátka. To se jim málem vymstilo při úniku Dřímala, Piták však své spoluhráče podržel. A tak zápas dospěl za stavu 2:1 až do bodu, kdy Opavští museli risknout hru v šesti. To se jim naštěstí vyplatilo a minutu před koncem se zablokovaná střela odrazila přímo k Šindelářovi a opavský kapitán se nemýlil. Následné prodloužení rozuzlení nepřineslo a tak se šlo na nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí exekutoři a Hodonín tak bral bod navíc.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Do Hodonína jsme přijeli neprohrát, takže alespoň v tomto směru můžeme být spokojení. Začátek nám vyšel, prvních deset minut jsme hráli výborný hokej. Pak jsme začali trochu vymýšlet, uškodily nám i vyloučení. Ve druhé třetině jsme nehráli dobře, naštěstí nás držel brankář, jinak by zápas asi vypadal jinak. Do třetí třetiny jsme šli bez dvou zraněných a odehráli jsme to slušně, jsme rádi, že se nám podařilo alespoň vyrovnat. Nájezdy už jsou loterie."