V Kroměříži úspěšnější Opava

Zápas12.8.2009 | Filip Lefenda, Michal Berg
Opavští hokejisté si v přípravném období na nadcházející druholigovou sezónu připsali druhé vítězství, když ve středu přehráli celek Přerova v poměru 5:3. Zápas se kvůli rozsáhlým rekonstrukcím přerovského zimního stadionu odehrál v Kroměříži. Úspěšnými střelci Slezanu byli Suchánek(2), Černý, Grofek a Chalupa. Odveta je na programu tento pátek od 18 hodin v Opavě.
4.kolo, středa 12.8.2009
3:5(1:2, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Bauer (Kohút), 49. Novák (Žibrita), 55. Sprušil – 5. Suchánek (Tůma), 15. Černý (Kukol, Měch), 24. Suchánek (Tůma, Polok), 27. Grofek (Měch), 44. Chalupa (Kříž, Grofek). Rozhodčí: Mikula - P.Dučák, Dohnal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 210. Střely na branku: 30:40.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Hučko, Vlček, Osina, Novák, Halouska, Bauer, Ryšánek, Sprušil, Pírek, Kočara, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Žibrita, Kupec, Sedlář, Klimecký
HC Slezan Opava: Konečný - Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Wolf, Kříž, Chalupa - Suchánek, Polok, Tůma - Tošenovjan

Komentář k zápasu

V prvních dvou třetinách měla převážně více ze hry Opava a po několika střelách otevřela v 5. minutě skóre, když hlavní rozhodčí signalizoval výhodu pro hosty. Autorem branky byl Suchánek, který ze tří metrů prostřelil Tihláře. První větší šance Zubrů přišla o necelé dvě minuty později, Sedlář ale z bekhendu netrefil odkrytou opavskou svatyni.

V 11. minutě při přesilovce Přerova si dobře před bránu najel Kohút, ale puk bohužel dobře nezpracoval. "Domácím" se přesto podařilo ve 12. minutě vyrovnat, bylo to sekundu po skončení své přesilovky. Po Kohútově přihrávce protlačil puk do brány hostí mezi nohama brankáře Bauer. Ještě pár sekund potom si pěknou šanci vypracoval Sprušil, ale neměl čas zakončit.

Zbytek třetiny už patřil Opavě. V úvodu 15. minuty znovu získala vedení. Tentokrát opět při signalizované výhodě přihráli Měch s Kukolem Černému a ten prudkou střelou k pravé tyči prostřelil Tihláře podruhé.

Do druhé třetiny nastoupili opavští velmi ofenzivně a prakticky celou měli pod kontrolou. Na 1:3 zvýšili ve 24.min., když po Polokově pěkné přihrávce poslal Tůma puk před bránu a Suchánek zakončil pohlednou kombinaci do przdné branky. Ve 27.min. byl přerovský Vlček potrestán dvěma minutami, když po své chybě mu nezbylo než faulovat. Za 16 sekund se už z trestné lavice ale vrátil, protože přihrávku Měcha tečoval do brány Grofek - 1:4.

Tlak hostů byl ztlumen v půli zápasu, kdy Meo hrálo těsně za sebou dvě přesilové hry. Do konce třetiny už se pak nic významného nedělo kromě Kukolovy střely v úvodu 38. minuty.

Teprve ve třetí třetině se dostali ke slovu výrazněji i Zubři. Ve 44. minutě ještě hosté využili jednu přesilovku, když po přihrávkách Grofka a Kříže střílel do prázdné branky zcela volný Chalupa - 1:5. Poté se však už rozstřílelo i Meo. V závěru 48. minuty si vytvořil sólový nájezd Hanák, střela však šla nad břevnem opavské sítě, následně odražený puk ještě dorážel neúspěšně Kočara. Přesně minutu poté tvrdou střelou od modré čáry prostřelil vše Novák po Žibritově přihrávce - 2:5.

Při posledním gólu zápasu prostřelil Konečného z poloviny útočného pásma k tyči Sprušil. Meo mělo ještě další šance stav snížit, ale nepovedlo se to Martinákovi, Pírkovi a v přesilovce ani Hanákovi, který si dobře nabruslil zpoza branky před Konečného, ale branku minul. Poslední gólovou šanci měl v poslední minutě hostující Měch, ale Tihlář puk vyrazil.

Video ze zápasu

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (Přerov): Jsem samozřejmě naštvaný, protože chci s týmem vyhrávat, ale zároveň jsem věděl, že to vůbec nebude jednoduché utkání. Opava už tři týdny trénuje, ale my jsme byli zatím na ledě jen pětkrát. Naše nerozehranost se prostě musela projevit. Kluci udělali řadu chyb v obraně a také jsme dostali několik hloupých gólů, když jsme si v podstatě puk tečovali do vlastní branky.

Karel Suchánek (Opava): Výsledky v přípravě nepřeceňujeme, ale po včerejším zápase se Šumperkem, kdy si naši hráči museli máknout, zase odehráli části zápasu jen na půl plynu. Musí se naučit, že naplno se musí hrát každé střídání.


Aktuálně na webu

×
Odehrané v 17:00 | Muži
SHK Hodonín
HC Slezan Opava