V Novém Jičíně Opava prohrála 3:5 a přišla o místo v první šestce

• sobota 11. prosince 2010
  • Michal Berg

V přímém souboji se hráčům Slezanu nepodařilo uhájit na ledě Nového Jičína šestou příčku. Po vyrovnané a kvalitní první třetině, kdy se za Opavu trefili Polok a Grofek, se domácí dostali po opavských chybách do dvoubrankového vedení, na více než Černého snížení na 3:4 se už hosté nezmohli. Opavě se sice potom podařilo ubránit sedm minut oslabení, ale po jeho konci přidali domácí do sítě Filipa Šindeláře pátý gól a bylo rozhodnuto. Gólman extraligových Vítkovic tak při své permiéře v opavské brance vítězství nepřinesl, o reparát se celý tým bude muset pokusit v dalším kole na ledě Břclavi.

25. kolo, sobota 11. 12. 2010

5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Gebauer (Pelikán, Vrdlovec), 10. Gebauer (Vrdlovec, Pavlačka), 33. Kabeláč (Tomášek, Macháček), 37. Skaloš (Kabeláč, Macháček), 57. Gebauer (Pavlačka, Vrdlovec) - 8. Polok (Kocián), 19. Grofek (Kukol), 45. Černý (Tichý). Vyloučení: 4:10, navíc Pavelek 10 min OT, Tichý 5+DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 40:31.

Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Kabeláč - Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec - Uhlár, Zedník, Tomášek

Šindelář - Kukol, Tichý, Faksa, Bednárek, Vrábel, Tůma - Grofek, Měch, Černý - Pavelek, Polok, Kocián - Herman, Mlýnek, Chalupa - od 36. Suchánek

První třetina se hrála v rychlém tempu a domácí se i rychle dostali do vedení. Filipa Šindeláře, který premiérově nastoupil v dresu Slezanu, překonal tečí Pelikánovy přesilovkové střely Gebauer. Odpověď Slezanu přišla vzápětí, také v přesilovce vyšachovali domácí obranu Kocián s Polokem a druhý jmenovaný zakončoval do prázdné branky.

V desáté minutě to bylo 2:1 pro domácí. Vrdlovec poslal přesnou přohrávku přes brankoviště na gůl Gebauera a bývalý hráč opavské juniorky v dresu Nového Jičína přidal svůj druhý gól. Další branku mohl přidal Macháček, ale Šindelář proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou. Do kabiny se odcházelo za vyrovnaného stavu. Kukolovi střelu od modré totiž sklepl do domácí branky Grofek a bylo to 2:2.

Druhá část přinesla vyrovnaný hokej jen do své poloviny. Hned po ní přišla nepovedená pasáž opavského kapitána Zdeňka Pavelka. Nejprve neproměnil dobrou příležitost, aby vzápětí chybou na útočné modré poslal do brejku dva domácí hráče a Kabeláč si s nabídnutou šancí věděl rady. O pár minut později byl Pavelek vyloučen za vysokou hůl, dostal navíc desetiminutový trest a v následné přesilovce se šťastným odrazem od Bednárkovy hole podařilo Skalošovi zvýšit na 4:2.

Do třetí části vtrhli hráči Slezanu jako uragán a jejich tlak přetavil Lukáš Černý ve třetí branku ve 45. minutě. O chvíli později mohl srovnat Herman, ale sám před brankářem netrefil branku. To se ukázalo jako rozhodující pro celé utkání. Vzápětí totiž odstartovala série opavských vyloučení (Slezan př něm přečkal 90 vteřin hru ve třech a následnou pětiminutovou přesilovku domácích), která Opavě sebrala síly na zvrat. Novému Jičínu se sice v přesilovkách Šindeláře díky skvělému nasazení zbývajících bojovníků Slezanu nepodařilo překonat, ale chvíli po skončení přesilovky ujeli Vrdlovec s Gebauerem a druhý jmenovaný svou třetí brankou v zápase ukončil opavskou snahu o zvrat a potvrdil domácí vítězství.

Karel Suchánek (Opava): Utkání jsme si prohráli vlastními chybami a nedisciplinovaností. V první třetině do byl dobrý a vyrovnaný hokej, potom jsme si ale v podstatě dali dva góli sami a když jsme ve třetí třetině mohli zabojovat o vyrovnání, tak jsme se vlastní nedisciplinovaností o tuto šanci připravili. Musíme vyhrát v Břeclavi a ještě o první šestku zabojovat.