V Osvětimi remíza

• pátek 15. srpna 2003
  • Michal Berg

O s v ě t i m - Na ledě polského mistra bylo k vidění zajímavé a rušné utkání s velkým množstvím branek a zajímavých situací. Svěřenci ex-opavského trenéra Suchánka, mezi kterými byla i trojice Čechů Javín, Římský a Filipi, dokázali v druhé polovině zápasu přidat a srovnat trojbrankové vedení Slezanu 1:4. Další zápas je na programu dnes, v pátek od 17:30 hostíme Sarezu Ostrava.

, čtvrtek 14. 8. 2003

TH Unia Osvětim

4:4

19. Římský (Dulęba, Javín), 30. Wołkowicz (Jaros, Kozak), 32. Filipi (Javín), 55. Javín (Gonera, Filipi) - 11. Mikšan, 21.Sochorek, 25. Selingr, 29. Vosátko. Rozhodčí: Chadzinski - Kobielusz, Cudek. Diváci: 500.

Jaworski - Gonera, Dulęba, Maj, Javín, Kłys, Zamojski, Gabryś, Kozak - Puzio, Parzyszek, Klisiak - Jóźwik, Římský, Filipi - D. Laszkiewicz, Stebnicki, L. Laszkiewicz - Wołkowicz, Jakubik, Jaros. Trenér Suchánek.

Domácí tým pod vedením trenéra Suchánka představil v sestavě hned trojici českých hokejistů, obránce Javína a útočníky Filipiho a Římského. Naopak před několika dny se v Osvětimi rozloučili s Patrikem Finkem, který se měl stát předpokládanou posilou týmu polského mistra.

Opava vstoupila do zápasu aktivně a v jedenácté minutě ji poslal do vedení David Mikšan. Dlaší šance však zůstaly neproměneny a tak mohl Dalibor Římský minutu před koncem první části srovnat.

Nástup do druhé třetiny se však Slezanu povedl. V rozmezí 8 minut vstřelili tři góly Sochorek, Selingr a Vostáko a vše se zdálo být na dobré cestě. V polovině utkání však chvilkovou nepozornost potrestali slepenými góly Wołkowicz a Filipi a závěrečný tlak Osvětimi vyústil ve vyrovnávací branku, jejímž autorem byl Miroslav Javín. Bývalý havířovský obránce, který dříve působil i v Opavě, zaznamenal v zápase tři kanadské body a patřil spolu s celou pětkou k nejlepšímhráčům zápasu. V dresu Unie nastoupil také navrátilec Leszek Laszkiewicz, kterému po působení ve Vítkovicích a Havířově nevyšlo angažmá v Rusku.