V Třinci vysoká prohra

• pátek 08. srpna 2003
  • Tomáš Kubánek

T ř i n e c - Opava ani ve svém dalším vystoupení v Tisport Cupu nedokázala získat body, třineckým Ocelářům podlehla vysoko 2:7. Domácí postavili do zápasu několik mladíků, kteří bojují o místa v kádru, dvěma brankami se předvedl známý bitkař Marek Ivan. Za Opavu se dokázala prosadit pouze dvojice Šebesta - Harazim, oba si připsali branku i nahrávku. V příštím zápase hostí Opava doma Vsetín.

, pátek 8. 8. 2003

HC Oceláři Třinec

7:2

4. P. Dvořák (Zadina, Pletka), 12. Polončič (Zadina), 19. Ivan (Žabka), 27. Ivan (Polanský), 39. Janků (Pavelek), 48. Zadina, 53. Pletka (Malinský, Zadina) - 26. Šebesta (Harazim), 60. Harazim (Šebesta, Mikšan). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Šimůnek. Vyloučení: 6:5, navíc Šebesta (Opava) na 10 minut. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 500.

Fikrt - štefanka, Malinský, Kudrna, Karlíček, Jančařík, Hunkes, Houdek - Zadina, Dvořák, Pletka - Janků, Ivan, Pavelek - Meluzín, Hebar, Polončič - Polanský, Vítek, Zbořil.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Ručka, Vosátko, Lukáč, Vnenk, Šťastný - Mikšan, Harazim, Šebesta - Lenár, Mičola, Horný - Suchánek, Zdeněk, Kříž - Konečný.

Ani ve druhém kole Tipsport cupu Opava hokejovou veřejnost nepřekvapila. O přísunu bodů do třinecké kasy rozhodli domácí hokejisté už v první třetině. Třinec vstoupil do utkání rázně. Svého soupeře vůbec nešetřil, a tak se měl Šlupina v opavské bráně co ohánět. Ovšem bez výraznějšího přispění zbytku mužstva toho sám brankář mnoho nesvede. A když na něj útočí vynikající protivníci, jakými Oceláři určitě jsou, nemá velkou šanci zabránit pohromě.

Na tu zadělal již ve 4. minutě Petr Dvořák z přihrávky Zadiny. Ten měl prsty i v druhém gólu, když krásně nahrál Polončičovi, pro něhož nebyl problém trefit odkrytou klec hostí. Dílo zkázy dokonal ke konci třetiny Marek Ivan.

Opavský plamínek naděje, který rozdmýchal ve 26. minutě Pavel Šebesta, nemilosrdně udusal Ivan dorážkou Pavelkovy střely. Minutu před druhou přestávkou projel Pavel Janků nikým neatakován až před branku a pohodlně zavěsil.

Ve třetí třetině se konečně prosadil také nejlepší hráč zápasu Zadina. Jeho brance však předcházela téměř minutová snaha Opavy využít přesilovkovou výhodu 5:3. Slezané si ale nepohlídali zadní vrátka, a tak měl z trestné lavice se vracející Zadina cestu na Šlupinu volnou. V této části sice Opavští přidali na aktivitě, avšak rozjetým Ocelářům to na útočné snaze neubralo. O poslední zářez na třineckou pažbu se postaral Pletka. Hrozivé skóre na 7:2 pak v posledních sekundách kosmeticky upravil Marek Harazim.

Slezan si tak musí na skalp některého z týmů, kteří hrají letní pohár, počkat nejméně do úterý, kdy od 17:30 hostí Vsetín.