V gólové přetahované s Bobry zvítězila Opava, Vítek se blýskl čtyřmi body

Zápas5.10.2016 | Soňa Molatová
Sedmé kolo druholigových zápasů přineslo Opavě zápas s Valašským Meziříčím. Do utkání vešli lépe domácí, kterým se povedlo jen dvě sekundy před třetí minutou zápasu poslat kotouč do soupeřovy kasy, o což se postaral Petr Chalupa, jehož gólu asistoval Jakub Vítek. Ten si ze středečního utkání proti Bobrům odnáší čtyři body v podobě tří asistencí a jedné vstřelené branky, která byla pro vítězství Opavy rozhodující.
7.kolo, středa 5.10.2016
4:3(2:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Chalupa (Vítek), 18. Holík (Wolf, Vítek), 44. Herman (Mosler, Vítek), 49. Vítek (Herman, Pavelek) – 8. Brunec (Chroboček), 23. Dvořák (TS), 35. Kývala (Brunec, Dvořák) . Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Axman. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
HC Slezan Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Tuma Wolf – Polok, Vítek, Grygar, Chalupa, SElingr, Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Rousek
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík, Báchor – Brunec, Dvořák, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený, Baroš, Varga M., Varga D.

Komentář k zápasu

K první střele v utkání se sice odhodlali Bobři, ale skóre zápasu paradoxně otevřeli domácí. Poté, co se hosté snažili založit útočnou akci a vyrazit ze své třetiny směrem k Šafránkovi, puk jim přebral Petr Chalupa, který našel v bráně nestřežený kus prostoru a poslal puk za Plškova záda. Valašské Meziříčí záhy dokázalo na gól domácího celku odpovědět. Po Chrobočkově nahrávce si vyrazil k bráně domácího gólmana Tomáš Brunec, jehož střelou k tyči si sudí nebyli jisti a nejdřív ji nechtěli uznat. Po krátké konzultaci se nakonec shodli, že se jednalo o regulérní gól a bylo vyrovnáno.

Před odchodem na první pauzu předvedli parádní kombinaci Vladimír Holík a Petr Wolf. Wolf práskl do puku na modré a poslal jej téměř na hůl Holíkovi, který Plška pokořil ránou k tyči a na opavské střídačce bylo hned veseleji.

Po druhém příchodu na ledovou plochu se domácím vymstilo hákování v obranném pásmu, za což proti nim sudí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Petr Dvořák, jež poslal kotouč nad Šafránkovo rameno a srovnal stav utkání na 2:2. A Bobrům se dařilo i nadále. Ve 34. minutě dopadl kotouč za Šafránkova záda potřetí, tentokrát po ráně Martina Kývaly, který vymetl pukem pravý růžek opavské brány a poslal svůj tým do vedení.

Ve 43. minutě se měnilo skóre díky dělovce Bohumila Hermana, který směřoval puk přesně pod horní tyč opavské svatyně. Od vyrovnaného stavu se pak dokázali svěřenci Pavla Hulvy odrazit a po dalších pěti minutách využil odkryté kasy Jakub Vítek a zajistil svým gólem domácímu mužstvu vítězství.


Aktuálně na webu