V premiéře na opavském ledě padaly branky až v závěru

• úterý 03. srpna 2004
  • Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek

O p a v a - Podobně jako první vzájemné sobotní střetnutí na ledě GKS Tychy se odehrávala i odveta v Opavě. Aktivitou hýřil opět domácí tým, ovšem brankově se prosazovali hosté. Hrálo se sice nahoru dolů, ovšem hru kouskovala častá vyloučení, a tak hrstka diváků, posílená o výpravu fanoušků z Polska, moc pohledných a nebezpečných akcí neviděla. Jediné dva góly padly až v závěrečné třetině do sítě domácího brankáře.

, úterý 3. 8. 2004

0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

GKS Tychy

47. Ślusarczyk (Bagiński, Justka), 53. Ślusarczyk (Justka, Bagiński). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 150.

Šlupina - Přibyla, Kramný, Ševčík, Bednárek, Ondrušek, Bartoň - Suchánek, Měch, Adamčík - Barna, Kašík, Rozum - Kříž, Boháč, Martiník - Lhotský, Harazim, Plánovský.

Do zápasu vstoupili Opavané v bráně se Šlupinou, první útok vedl již podruhé se vrátivší Jan Kašík. Již v první minutě byl za brankou hákován Rozum a domácím se naskytla první možnost ke skórování. Stejný hráč se také ocitl v první šanci, když trestuhodně neposunul puk do prázdné branky po vyšachování soupeřovy obrany. Po návratu Belicy z trestné lavice zloušel štěstí od modré Smielovski, Šlupina povyjel a puk vykopl. Situaci u první šance domácích se zopakovala hned třikrát po sobě, Lhotský dvakrát a Přibyla si však z blízkosti na Bobeckiho nepřišli.

Hořelo to i před Šlupinou, nejdříve se úplně sám nezorientoval Bober a individuálně se neprosadil ani Baginski. Opavský evergreen v zahazování šancí potrvdil znovu Lhotský ve 14. minutě a ani Kříž na ležícího brankáře nevyzrál. Na druhé straně udeřilo po minele Šlupiny, který ale svou chybu proti Woznicovi odčinil efektním zákrokem lapačkou. V poslední minutě se v přesilovce předvedl novic Ševčík, ale ani on ani Kramný od modré Bobeckiho nepřekonali.

Dnes velmi aktivní Lhotský vymyslel v oslabení bekendovou fintu, kterou oklamal i brankáře hostí, ale puk za jeho záda nezasunul. Pohnout se skórem mohla dvojice Kříž-Boháč, ovšem prvně jmenovaný v tísni prázdnou bránu minul. Ve 29. minutě v přesilové hře dostali mnoho prostoru Krzak se Slusarczykem, a ani Šlupina nechtěl zůstat pozadu. Nápor hostí vyústil ještě ve slibné šance Gretky a Woznicy, ale oba z kruhů pálili do připravených betonů brankářského mága.

Na brankovišti o několik okamžiků později zůstali osamoceni Lhotský a Rozum, ale svým důrazem ke kýženému cíli nedospěli. Zápas se přiostřil a rozhodčí jen těžko od sebe oddělovali kohouty na obou stranách. V závěru se zaskvěl Polák Bober i Slezan Boháč, ale pokusy zápěstím tyče olízly z opačné strany, než by si oba přáli. Třetí třetina pokračovala přeléváním hry ze strany na stranu, co všechno se dá nedat předvedl divákům Kříž, jenž trefil pouze přesouvajícího se Bobeckiho.

Ve 45. minutě se po zbytečném faulu Woznicy ocitli hosté ve třech, ale díky opatrnosti kapitána Přibily se ubránili a k tomu si ještě vynutili vlastní přesilovku, jež se za minutu zdvojnásobila. Hosté vyhráli buly, na levém křídle si položil puk Slosarszyk a střelou do rohu brány rozradostnil dvacetičlenou skupinu věrných fanoušků. O zvrat se pokusil neúnavný Kašík, ale tečováním střely dal vyniknout Bobeckého reflexům. Naopak vyhozený puk skočil až před šlupinu, ten se rozhodl vypíchnout puk, ale reakci měl nejrychlejší znovu Slosarczyk a do prázné brány se nemýlil. To už v táboře hostí propukly pravé oslavy vítězství a zbytek utkání se již dohrával za jejich nepřetržitého fandění. Radost jim nepřekazil ani Boháč, který trefil tyč.