Valmez udělil Slezanu lekci z produktivity

• středa 02. října 2019

Opavští hokejisté doma v nové sezóně poprvé prohráli. Slezan nedokázal navázat na výhry s Kopřivnicí a se Žďárem a Bobrům podlehl i přes solidní výkon 3:5. Červenobílí doplatili na špatnou produktivitu.

7. kolo, středa 2. 10. 2019

3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 17. Malina (Cihlář, Štindl), 42. Tomi (Herman, Malina), 53. Kovařík – 4. Martiník (Kuchařík, Ondračka), 8. Seidler (Dvořák, Vaněk), 25. Pořický (Klímek, Klímek), 44. Seidler (Dvořák, Ďurkáč), 45. Ondračka (Klímek, Pořický) . Rozhodčí: Šutara – Hranoš, Bartoň . Vyloučení: 3:2 . Bez využití . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5 .

Daňa (od 45. Lamla) – Chalupa (A), Ficek, Ševěček, Šindelář, Zdeněk, Štindl, Peslar, Zouhar – Kadula, Peterka, Malina, Kovařík, Šmíd, Cihlář, Wolf (A), Tomi, Černý (C), Herman, Hendrych

Slovák (Sachr) – Weintritt, Běhal, Báchor, Holiš, Ďurkač, Žák, Ondračka – Dvořák (C), Daněk (A), Vávra, Seidler, Vaněk, Andris, Pořický, Kuchařík, Smrčka, Paťava, Martiník (A), Romančík, Klímek

Vstup do utkání Slezané neměli špatný a v úvodních minutách byli aktivnějším celkem. Paradoxně to byli ale hosté, kteří šli do vedení. Ve 4. minutě se ve skrumáží před opavskou brankou nejrychleji zorientoval Martiník a Valaši vedli. Zanedlouho to bylo o dvě branky. U pravé tyčky Slezanu se k puku dostal Dvořák, předložil jej Seidlerovi a Daňa se nestačil přesunout včas – 0:2. Do zápasu vrátil Opavu v 17. minutě Malina, který na konci pohledné kombinace propálil Slováka mezi betony.

Na začátku druhé části hry Slezané neproměnili přesilovou hru a zanedlouho za to byli potrestáni. Žák sice ještě v samostatném úniku na Daňu nevyzrál, ve 25. minutě už to ale znovu bylo o dvě branky, když se k odraženému puku dostal Pořický a uklidil jej do sítě. Snížit zpátky na rozdíl jediné branky mohl Tomi, Chalupovu skvělou přihrávku ale zužitkovat nedokázal. V závěru prostřední periody ještě mohli Bobři své vedení zvýšit. Seidler ovšem vychytal Daňa, Ďurkáč pro změnu ztroskotal na břevně.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili Opavští nejlépe, jak mohli. Po 62 odehraných sekundách Herman parádně našel v mezikruží Tomiho a ten kotouč nekompromisně napálil do šibenice. Zdálo se, že se Slezan požene za vyrovnáním.

Opak byl ovšem pravdou. Ve 44. minutě totiž lacinou brankou vrátil Bobrům dvoubrankové vedení Seidler, jen o minutu a půl později přidal další direkt z úniku Ondračka, což mělo za následek střídání v opavském brankovišti. Osm minut před koncem vykřesal Slezanům jiskřičku naděje střelou pod víko Kovařík, ale to bylo ze strany domácích vše, Valašské Meziříčí už si totiž závěr zkušeně pohlídalo.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Do utkání jsme vstoupili skvěle, po čtyřech minutách jsme mohli vést, ale chyběla nám trocha štěstí, které jsme měli se Žďárem. Paradoxně oni nám dali gól z ničeho a od stavu 0:2 hráli zkušeně, mají ve svém středu několik vynikajících hráčů. Druhá třetina z naší strany nebyla dobrá. V poslední třetině jsme dali kontaktní branku a mohli jsme to otočit, ale dostali jsme laciný gól na 2:4. Klukům nemůžu upřít bojovnost, ale dnes nám Valmez udělil lekci z produktivity."