Ve Valmezu se Opava snažila, na body to ale nestačilo

• středa 05. ledna 2022

Opavští hokejisté na ledě Valašského Meziříčí nepředvedli špatný výkon, na body to ale nestačilo. Slezanu se v první třetině dvakrát podařilo vymazat vedení domácích Bobrů. Jenže pak Opavským střelecký prach zvlhl a prosazovali už se jen domácí, konkrétně Křivohlávek, který dal dvě rozdílové branky. Valaši Opavu porazili 4:2.

28. kolo, středa 5. 1. 2022

4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Vavřík (Holiš, Stodůlka), 8. Kozubík (Holiš), 29. Křivohlávek (Báchor), 39. Křivohlávek (Vávra, Dobša) – 6. Malina (Rousek, Wolf), 10. Rousek (Malina, Wolf)

Sachr (Tkadlec) – Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Kamas, Mošnička – Dobša, Vávra (A), Křivohlávek – Andris, Pořický (C), Finsterle – Kozubík, Vavřík, Stodůlka – Weintritt. Trenér: Lukáš Plšek.

Piták (Baldik) – Thiel, Zapletal, Věntus, Ficek, Zelenka, Kocián, Zouhar – Vojtovič, Kadula, Malina (A), Buršík, Peterka, Beránek, Vašenka, Wolf (C), Štindl, Krupa, Rousek, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.

Slezané na Valašsku nastoupili bez svého kapitána Jiřího Šindeláře, který dnes vypomáhal havířovskému AZetu v Litoměřicích. A dost možná jim hned v úvodu chyběl. Opavští totiž už po pouhých 104 sekundách prohrávali po dorážce Vavříka. Odpověď však přišla už po čtyřech minutách. Rousek před brankou přiťukl kotouč Malinovi a ten zakončoval do prázdné branky. Divoký úvod pokračoval osmou minutou, během níž se bohužel dostal do úniku Kozubík, který zužitkoval pas Holiše. V desáté minutě už to ale bylo 2:2, protože přesilovku pět na tři využil tvrdou ranou od modré Rousek. Pak už se hra přeci jen uklidnila a skóre už se ani přes mírnou převahu Valmezu v prvních dvaceti minutách neměnilo.

Po změně stran se z pohledu domácích parádně uvolnil Křivohlávek, tváří v tvář Pitákovi však neuspěl. Mrzet ho to ale nemuselo. V čase 28:15 už na opavského strážce tří tyčí vyzrál, když zadáci Slezanu podcenili situaci a nechali Křivohlávka dorazit vlastní střelu. V závěru druhé třetiny šla Opava po faulu Vašenky do čtyř, což ještě potrestáno nebylo. Pak ale přišel nepříjemný šatnář. A znovu u toho byl Křivohlávek, který nekompromisně zavěsil z mezikruží.

V poslední části hry to Opava nezabalila a snažila se ještě dvoubrankové manko stáhnout, velkou trhlinou ale byly dvě vyloučení v prvních osmi minutách. Rozhodnout v druhé přesilovce mohl Kozubík, ale napálil jen břevno. V 52. minutě pak Opava měla další problém, Rousek putoval předčasně do sprch a Slezan čekalo tříminutové oslabení, Dobša byl totiž vyloučen za hrubost. Na konci této početní výhody měli domácí k dispozici trestné střílení, to ale Pořický nevyužil. Nic podstatného už se pak nestalo, Opava tak ve Valmezu prohrála 4:2.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Zápas dneska můžu zhodnotit jednoduše. Valmez nás přestřílel a až na pár výjimek byl aktivnějším mužstvem. Spoustů šancí ještě pochytal v brance Pity. Zaslouženě jsme prohráli."