Ve vyhroceném zápase porazil Slezan Duklu 5:3

• sobota 31. ledna 2009
  • Vojtěch Volf

O p a v a – Ve 42. kole extraligy dorostu zavítal na opavský led tým HC Dukla Jihlava. Ve velice vyrovnaném zápase, plném šarvátek a výbuchu emocí nebylo k vidění moc střeleckých šancí, ale i přesto v utkání padlo osm branek. Po závěrečném hvizdu se z výhry 5:3 radovalo opavské mužstvo, které si výhru pojistilo již ve druhé třetině třemi rychlými góly za sebou. Na výhře Slezanu se nejvíce podíleli Marek Trčka a Dominik Piskoř, oba po dvou kanadských bodech za gól a nahrávku.

42. kolo, sobota 31. 1. 2009

5:3 (1:0, 3:0, 1:3)

HC Dukla Jihlava

Branky: 10. Vaněk (Trčka), 26. Roupec (Piskoř), 28. Piskoř, 30. Trčka (Novák), 47. Opálek (Máj) - 46. Pěška, 50. Štěpán (Pěška), 51. Pekárek. Vyloučení: 11:10, navíc Mosler 5+do konce utkání - Matějka 5+do konce utkání, Kasalý 10 min nesportovni chování. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50.

Novák (Machovský) - Hájek, Roupec, Dufek, Lichý, Mosler, Lebeda, Opálek - Mikulda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Novák, Březina, Jaroš, Kývala, Otipka, Máj, Beránek.

Šťastný (Máj) - Hlaveš, Musil, Zadražil, Tichý, Šidlík, Martínek, Pekárek - Brychta, Matějka, Štěpán, Pěška, Brabec, Zídek, Kasalý, Mikeš, Přidal.

Zápas zahájily obě mužstva velice aktivně, ale již v průběhu první minuty se hra výrazně zklidnila. na první šanci jsme museli čekat až do třetí minuty, kdy se k první střele zápasu přihlásil jihlavský Přidal, ale jeho střela za zády Nováka neskončila. Po této šanci následoval hokej absolutně bez koncovek a ani jedno z mužstev se nedokázalo střelecky, ani gólově prosadit. Střeleckou absenci Opavy prolomil až v polovině první třetiny Filip Novák, který ve vlastním oslabení potrestal chybu hostující obrany a dostal tak Slezan do vedení. Po gólu Vaňka hřiště ovládalo domácí mužstvo a i přesto, že se Dukla v závěru třetiny probudila, srovnala krok a dokonce dostala Slezan pod menší tlak, do šaten se odcházelo za stavu 1:0.

Prostřední část dějství vypadala zprvu aktivněji pro hostující tým, ale poté začalo svou krasojízdu domácí mužstvo. Nejprve zvýšil v přesilovce dělovkou od modré na dvoubrankový rozdíl David Roupec, krátce po něm zvýšil po samostatné akci na 3:0 Dominik Piskoř a nakonec ve 30. minutě přidal další rychlý gól za záda Šťastného opět v přesilovce Marek Trčka. Opava měla neuvěřitelný tlak a to vedlo k výbuchu emocí, který se dá nazvat jako desetiminutové vyřizování účtů, neboť na ledě to chvílemi vypadalo jako v ringu. Rozhodčí během deseti minut rozdal neuvěřitelných 34 trestných minut, dva tresty do konce utkání a na trestné lavici se postupně vystřídalo deset hráčů. I přes četné přesilovky se již nic nezměnilo a druhá třetina končila za stavu 4:0 pro Opavu.

Závěrečná fáze již vypadala po emocionální stránce vlažněji a to se odrazilo na hře obou týmů. Hra byla výrazně rychlejší a méně kontaktní. Sníženou agresivitu opavského mužstva pohotově využil Ondřej Pěška, který protlačil první jihlavský puk za záda doposud perfektně chytajícího Nováka. Hosté se ale neradovali dlouho, neboť necelou minutu po gólu Pěšky vytasil rychlou odpověď Daniel Opálek, jehož tvrdá střela vyhnala Šťastného z brány a mezi tyče se postavil ve 48. minutě Máj. Nástup Máje zapůsobil na Duklu jako budíček a Slezan se rázem dostal pod tlak, který zužitkoval na přelomu 49. minuty Jan Štěpán a snížil tak na 5:2. Opava neprojevila žádnou odpověď a díky Jakubu Pekárekovi vytahovala puk za pouhých 71 vteřin z brány již po třetí. To už domácí tým probudilo a hra se výrazně vyrovnala. V závěru třetiny projevila Dukla pokus o zvrat ve formě odvolání brankáře a málem se jim to vyplatilo, neboť Jihlavané zvedli ruce v čase 59:22 ještě po čtvrté, ale rozhodčí branku neuznal z důvodu hry vysokou holí. To hosty definitivně srazilo na kolena a zápas se dohrál s konečným stavem 5:3 pro domácí tým.