Velkolepý obrat Slezanu proti Prostějovu! Série proher konečně ukončena

• sobota 19. ledna 2013
  • Jan Mareček, Jan Šimek

Ve velmi zajímavém utkání, které se neslo v duchu jednoho velkého obratu, porazil Slezan prostějovské Jestřáby 8:6. V první třetině toho domácí moc nepředvedli a především po neproduktivním ofenzivě prohrávali 0:2. Druhé dějství se dá rozdělit na dvě části. V té první dostal Slezan čtyři góly, a při skóre 0:6 vypadal úplně na odpis. Poté však přišly zásluhou Bednárka, Černého a Hermana tři branky ve třech minutách a situace se rázem zdramatizovala. Poslední třetina už byla jedna velká jízda Slezanu, ten v ní nejprve vyrovnal a následně i dokonal velkolepý obrat. Vítězstvím 8:6 tedy Opava stylově ukončila černou sérii sedmi porážek v řadě, a v boji o play off se jí tak opět může dýchat volněji.

34. kolo, sobota 19. 1. 2013

8:6 (0:2, 3:4, 5:0)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 33. Bednárek (Kocián), 34. L. Černý (Vítek, Mlýnek) 35. Herman (Kukol, Chalupa), 48. Chalupa (Herman), 49. Mlýnek (Kysela, L. Černý), 50. Chalupa (Kocián, Bednárek), 51. Mlýnek (Vítek), 60. Chalupa (L. Černý) – 3. Duba (Handl), 16. Šebek (M. Černý), 22. M. Černý, 26. Kryl (Šebek), 29. Kryl (Kotásek, Duba), 32. Ševčík (Šebek). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 7:9 navíc Tůma (OPA) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 293. Průběh utkání: 0:6, 8:6.

Šafránek – Kukol, Tichý, Galvas, Kysela, Bednárek, Mosler, Vrabel – Herman, Chalupa, Kocián – Vítek, Mlýnek, Pavelek – L. Černý, Svoboda, Tůma – Koschatzký

Vrba (51. Vydržel) – Jedlička, Kaluža, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes – Kotásek, Duba, Handl – Šebek, M. Černý, D. Zachar – Kovařík, Popelka, Ševčík – Novák, Kryl, Berčák

Úvod zápasu byl pro Opavu tristní. Hned po třiatřiceti sekundách putoval na trestnou lavici Tichý, nabídnutou přesilovku využil Duba a hosté se ujali vedení. Slezan se dostával do útoku jen velmi těžko a nakonec v 16. minutě inkasoval podruhé, když se střelou švihem nad lapačku Šafránka prosadil Šebek.

Ve druhé dvacetiminutovce se pokračovalo v nastoleném trendu. Prostějov měl více ze hry a ve vlastním oslabení upravil na 3:0 z pohledu hostů Michal Černý, následně Šafránka propálil Kryl a tentýž hráč po krásné kombinaci Jestřábů nadělil Slezanům bůra.

Aby toho nebylo pro Opavu málo, hosté využili svou druhou přesilovku zásluhou Ševčíka a světelná tabule ukazovala hrozivých 0:6. Slezan byl na úplném hokejovém dně. Pak ale odstartoval neuvěřitelný obrat. V čase 32:42 totiž snížil Bednárek, krátce nato přidal druhý zásah Opavy Lukáš Černý a tři minuty prostějovské hrůzy uzavřel gólem na 3:6 Herman.

Všichni čekali, zda Opavští dokážou duel ve třetím dějství zdramatizovat a povedlo se jim to dokonale. Ve 48. minutě přidal čtvrtý zásah domácího výběru Chalupa, o půlminutu později vstřelil kontaktní gól na 5:6 Mlýnek a v čase 49:52 explodoval opavský zimní stadion po druhé trefě Chalupy a vyrovnání na 6:6.

To ale nebylo ze strany namlsaného opavského týmu vše. V 51. minutě totiž v přesilové hře zužitkoval přesný pas Vítka aktivní Mlýnek a nádherný obrat zápasu byl dokonán. V závěru utkání měli Jestřábi tlak, ale když minutu před koncem nevyužil stoprocentní šanci Duba a Chalupa gólem do opuštěné svatyně Prostějova zkompletoval hattrick, bylo jasné, že ve Slezsku bude veselo.

Opavští tak po sedmi porážkách v řadě konečně zvítězili a ve fantastickém dramatu, které svým průběhem připomnělo jeden z nejslavnějších zvratů novodobé historie Slezanu s Hodonínem před více než dvěma lety, porazili Prostějov 8:6.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Bylo to klasické utkání s Prostějovem, ve všech zápasech s ním totiž padá hodně branek. V polovině utkání jsme prohrávali 0:6, ale nastartoval nás gól Jardy Bednárka. Ve druhé polovině zápasu jsme už byli jasně lepším týmem. Hrál se pěkný hokej, ale soutěž je dlouhá a nás ve středu čeká další utkání ve Frýdku-Místku. Musíme stát nohama na zemi.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov):

Když to řeknu slušně, na zápas se hráči totálně vykašlali a bohužel už je to několikáté utkání, které jsme takto odflákli. Byl to zřejmě můj nejhorší zápas, který jsem ve své trenérské kariéře zažil.