Výbornou třetí třetinou junioři otočili utkání s Porubou

• pátek 23. listopadu 2012
  • Adam Bagar

V dalším kole Ligy juniorů hostila Opava nedalekou Porubu. V první třetině se dostal Slezan do vedení, ale RT TORAX ve druhé části hry obrátil pomyslné misky vah na svou stranu. Větší vůli po vítězství nakonec ukázali opavští junioři, kteří ve výborné závěrečné desetiminutovce nasázeli svému soupeři čtyři góly a mohli se radovat z vítězství 5:3. O dva góly se postaral Nikolas Cios. V neděli se svěřenci trenérů Beránka a Suchánka představí v Přerově.

16. kolo, pátek 23. 11. 2012

5:3 (1:0, 0:2, 4:1)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 6. Boubeníček, 52. Vaněk (Svoboda), 52. Cios (Boubeníček), 58. Svoboda (Soukal), 60. Cios (Soukal) – 24. Piják (Mihal), 39. Rosypka (Mihal, Jasiok), 57. Kameníček (Jasiok). Rozhodčí: Doležel – Novotná, Řehulka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 32:36 (8:15, 9:12, 15:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Kober – Bendík, Soukal, Trčka, Vaněk, Boubeníček, Harazim, Cios, Rohovský, Chvěja, Gulda, Otipka, Svoboda, Juran, Štindl.

Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Ryška, Baca – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Kysučan, Kaleta, Pelech.

V úvodu utkání byla aktivnější Poruba, ale jako blesk z čistého nebe udeřila Opava. Roman Boubeníček si šikovně obhodil bránícího hráče a napoprvé sice ještě trefil břevno, ale touš se mu vrátil zpět na hůl a to měl již lehkou úlohu doklepnout jej do prázdné klece. RT TORAX měl hned několik šancí ke srovnání stavu. Kofroň nevyužil prostoru před brankou, Rosypka vyprášil Koberovi jen betony a Kysučan v největší příležitosti první třetiny netrefil úplně prázdnou branku. Do šaten se tak odcházelo za hubeného opavského náskoku.

Poruba se v prostřední tercii dočkala brzkého vyrovnání. Mihalova střela se odrazila od zadního mantinelu zpět do brankoviště, kde prokázal svůj důraz Lukáš Piják. Oba celky měly následně k dispozici několik přesilových her, ale ty se jim příliš nedařily. Další gól tak přišel až při porubském přečíslení, v němž vzal Vladimír Rosypka zodpovědnost na sebe a střelou švihem nedal Koberovi žádnou šanci. Vyrovnání měl na holi Svoboda, ale Seifert jeho pokus dobře vyrazil špičkou svého betonu. Po čtyřiceti minutách tak naopak odcházeli spokojeněji do šaten hosté.

Ve třetí třetině Opavští začali lépe bruslit a hned to bylo na ledě znát. Štindl s Trčkou ještě v oslabení nevyužili mezer v obraně a Otipka následně mířil dobře, ale Seifert se dokázal výborně přesunout a zamezit téměř jisté brance. Necelých devět minut před závěrečnou sirénou se už Slezan dočkal. Tvrdou a přesnou střelou pod horní tyč se prezentoval Filip Vaněk. Neuběhla ani minuta a Opava se dostala do vedení. Nikolas Cios svou střelu umístil přesně nad Seifertovu lapačku a hosté museli rázem dotahovat.

V situaci dva na jednoho mohl rozhodnout Štindl, ale zamířil jen do Seiferta. Na druhé straně se poněkud šťastně dočkali Porubští vyrovnávací trefy. Dalibor Kameníček spíše jen nahazoval touš na branku, ten však před Koberem poskočil a skončil až za brankovou čarou. Zdálo se, že i podruhé v sezóně budou k vidění nájezdy, ale Lukáš Svoboda předvedl naprostou lahůdku, projel celým kluzištěm, udělal si z celé první formace stojící panáky a zakončil neomylně pod horní tyč. V závěru to ještě RT TORAX zkusil bez brankáře, čehož využil Nikolas Cios ke kosmetické úpravě výsledku na konečných 5:3. Na obě závěrečné trefy nahrával porubský obránce v opavských službách Dalibor Soukal.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Myslím si, že utkání bylo velmi vyrovnané. V první třetině jsme dali takový náhodný gól z protiútoku, ve druhé části nás Poruba zatlačila do defenzívy a dokázala výsledek otočit. Před závěrečnou částí jsme udělali nějaké změny, začali jsme více bojovat, soupeře přebruslovat a dali jsme dva slepené góly. Byli jsme v závěru tak rozjetí, že přestože jsme inkasovali na 3:3, tak jsme ještě dokázali strhnout vedení na svou stranu.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Utkání bylo z obou stran odehráno ve vysokém tempu. O všem rozhodla poslední desetiminutovka, kdy domácí prokázali větší vůli po vítězství a naopak my jsme si to prohráli hrubými individuálními chybami. Soupeř velmi dobře bruslil a v podstatě nás držel nad vodou gólman. Je to škoda, protože se zdálo, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Hokej se hraje šedesát minut a poslední desetiminutovka byla z naší strany velmi špatná.