Vyrovnanou bitvu s Hodonínem rozhodl v prodloužení Kysela

• středa 23. října 2013

Opavští hokejisté si spravili chuť po nevydařeném utkání s Porubou. První dějství skončilo bez branek, avšak ve druhé periodě padlo po 3 brankách na každé straně. Ve třetí třetině přidalo každé mužstvo po jedné brance, takže zajímavý zápas muselo rozhodnout až prodloužení, kdy Slezanům vystřelil vítězství Kysela.

12. kolo, středa 23. 10. 2013

5:4p (0:0, 3:3, 1:1 - 1:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 30. Galvas (Černý, Měch), 32. Vítek (Svoboda, Polok), 37. Herman (Tichý), 58. Vítek (Polok), 64. Kysela (Polok, Vítek)- 29. Špok (Peš, Novotný), 37. Kříž (Peš, Špok), 39. Špok (Peš, Kříž), 59. Kříž (Špok) Rozhodčí: Fiala - Mrákava - Řezáč. Vyloučení: 4:8 navíc Galvas (OPA) OK (nesp. chování). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 678. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Šafránek (Kober) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Bednárek, – Měch, Herman, Vítek, Polok, Skoumal, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa, Kocián, Baďura, Vlašánek.

Kotvan (Masaryk) – Komárek, Rybalkin, Kříž, Skočovský, Špok, Novotný, Směřička, Pokorný, Koukal, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Belisle, Vrba, T.Smetana , Laporte, Miklík.

Už od samého začátku se utkání hrálo ve vysokém tempu. V první šanci zápasu se ocitl hostující Peš, ten však nedokázal trefit odkrytou branku domácích. První šance domácích přišla v 7. minutě, kdy Chalupa tvrdě vypálil z prostoru mezi kruhy a Kotvan se musel hodně natahovat, aby střelu vytěsnil. V 10. minutě přišla další šance domácích. Herman dostal přihrávku z levé strany kluziště a vypálil, jeho střele však chyběly centimetry. V prvním dějství branka nepadla a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Druhá perioda přinesla mnohem atraktivnější podívanou. Ve 24. minutě se Drtičům podařilo z dorážky dostat puk za Šafránkova záda, avšak branka nemohla být uznána, poněvadž branková kontrukce byla mimo své základní postavení. V době, kdy oba celky hrály ve čtyřech, se do samostatného úniku dostal opavský Vítek, ten byl však podražen a bylo tedy nařízené trestné střílení. Vítek zvolik klasický bekhendový blafák, Kotvan však tento pokus zastavil levým betonem.

O minutu později padl první gól utkání. Hodonínský Špok protlačil puk za Šafránkova záda a poslal Drtiče do vedení. Opava však dokázala rychle odpovědět. Po vyhraném vhazování se k puku dostal Galvas a krásnou střelou do horního růžku branky srovnal na 1:1. Ve 32. minutě se Opavě podařilo otočit vývoj utkání. Svoboda přihrál těsně před brankovištěm na druhou stranu Vítkovi a ten puk se štěstím dostal za brankovou čáru - 2:1. Jenže to ještě nebylo z druhé třetiny vše.

V čase 36:16 se po chybě jednoho z domácích obránců dostal k puku Kříž, který jej poslal za Šafránkova záda a bylo opět vyrovnáno. Opavě se však za dvacet vteřin povedlo opět strhnout vedení na svou stranu. Tichého střelu od modré čáry sice ještě Kotvan vyrazil, ale na Hermanovu dorážku už byl krátký. Hodonín však znovu srovnal, a to zásluhou Špoka, který se prosadil střelou k levé tyči Šafránkovy svatyně.

Ve třetím dějství padla jedna branka na každé straně. V čase 57:15 Polok v oslabení pelášil směrem k hostující bráně, přihrál na druhou stranu Vítkovi, který bekhendovým blafákem překonal Kotvana - 4:3, jenže bojující hosté vyrovnali i tentokrát. Při signalizovaném trestu se k puku dostal Kříž, který střelou švihem přidal čtvrtý gól Drtičů.

Skóre se už neměnilo a následovalo tedy prodloužení. V čase 63:48 bylo rozhodnuto. Polok přihrál Kyselovi a ten svou trefou stanovil konečné skóre zápasu na 5:4.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Byl to nesmírně těžký zápas. Vždyť Hodonín je kvalitní mančaft. Dostali jsme se do vedení, ale o to jsme především kvůli chybějícímu důrazu přišli, čehož se musíme příště vyvarovat. Za výhru v prodloužení jsem rád, je to pro nás povzbuzení do další práce.

Svatopluk Kosík (trenér SHK Hodonín):

Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Šance jsme si vytvořili, avšak nedokázali jsme je proměnit. Bohužel chyby, po kterých Opava dala gól, nedělají ani starší dorostenci. Rozhodující branka padla také po hrubě chybě, došlo totiž k přečíslení.