Wolfovy branky na body nestačily, z Hodonína se Opava vrací s prázdnou

• sobota 15. února 2020

Opavští hokejisté v sobotu hráli na jihu Moravy, čekal je zápas v Hodoníně. Ve vyrovnaném utkání nakonec tahali za kratší konec. Vedení domácích 3:1 dokázal Slezan pouze zkorigovat 13 sekund před koncem, na vyrovnávací branku už Opavským čas nezbyl. Oba góly Opavy vstřelil kanonýr Petr Wolf.

40. kolo, sobota 15. 2. 2020

SHK Hodonín

3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Janás (Komínek), 49. Polák (Charvát), 57. Mlynář – 44. Wolf (Štindl, Zelenkov), 60. Wolf (Pawliczek).

Kubáň (Javůrek) – Slabý, Sedláček, Věžník, Ševčík, Horák – Pröschl, Krejčí, Jurča (C), Komínek, Charvát (A), Mlynář, Hložánek, Leška, Janás, Polák

Daňa (Velička) – Šindelář (C), Zouhar, Chalupa (A), Zdeněk, Ficek, Chujac, Gabrhelík – Buršík, Rousek, Malina, Herman Kysučan, Cihlář, Pawliczek, Štindl, Zelenkov, Wolf (A), Gulda, Hendrych

Slezané se na Slovácku představili bez Peslara, chyběl i dlouhodobě zraněný Lukáš Černý, který už ovšem alespoň začal trénovat.

V první třetina byla na obou mužstvech znát důležitost zápasu a šancí nebylo k vidění mnoho, přesto nějaké na obou stranách byly. Mírně aktivnější asi byli domácí Drtičí. Ti mohli být odměnění v sedmé minutě. Za záchrannou brzdu musel tahat David Chujac a výsledkem bylo trestné střílení. K tomu se postavil elitní střelec Komínek, tváří v tvář Daňovi ale neuspěl. Na druhé straně mohli otevřít skóre i Opavští, při přečíslení vzal zodpovědnost na sebe Gabrhelík, kotouč mu ale v rozhodující moment z hole sjel a urostlý zadák tak nezakončil ideálně.

Druhá část hry už přece jen byla zajímavější. Nejprve Slezané nedokázali potrestat Jurčovo vyloučení, následně sám potrestaný po svém návratu upaloval do přečíslení, Opavští beci ale šanci Drtičů na poslední chvíli dokázali zmařit. O dvě minuty později už ale obránci Slezanu tak úspěšní nebyli.

Komínek předložil kotouč na pravém kruhu Janásovi a ten střelou na bližší tyč otevřel skóre. V závěru druhé periody ještě Slezan přežil oslabení pět na tři, které zavinila i zbytečná hra v šesti.

Poslední perioda byla suverénně nejzajímavější. Opavští se v ní nejprve dočkali vyrovnaní. Štindl pěknou nahrávkou našel Wolfa, proti jehož projektilu se Kubáň nestačil přesunout – 1:1. Jenže za další tři minuty Drtiči znovu vedli. Daňa v brankovišti podrazil jednoho z hráčů Hodonína a Opava šla do čtyř. Početní výhodu využil pouze dvě vteřiny před vypršením trestu šikovnou tečí Polák a domácí podruhé vedli.

Slezan se nevzdal. Opavští se tlačili za vyrovnáním, vyvrcholením snažení červenobílých byl únik Gleba Zelenkova, který mířil těsně vedle. A to domácí trestali. Slezané přišli ve vlastním pásmu o kotouč a Mlynář se nemýlil. Třináct sekund před koncem ještě vykřesal jiskřičku naděje svou druhou brankou Wolf, ale na vyrovnání už Opavě čas nezbyl.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy):"Hodonín dneska chtěl víc a šel si za vítězstvím. Dvě třetiny jsem z naší strany postrádal takovou tu vůli vyhrát, srazily nás fatální chyby, domácí šli dvakrát sami na branku, což využili. Maty nemůže chytit všechno. Zklamala mě hra některých obránců. V kabině jsem jim to řekl, kluci ví o koho jde."