Z Frýdku veze Opava tři body

• středa 21. prosince 2011

Poslední letošní vystoupení našich hokejistů je ve znamení tříbodového zisku! Slezan dokázal na ledě Frýdku-Místku zvítězit 4:1 a úspěšně tak zakončit kalendářní rok 2011. V duelu řádil převážně Tomáš Grofek, který byl u všech gólových akcí, když dvě sám zakončil a na dvě nahrával. Další utkání čeká na Slezan až 4.1., to naši hokejisté pojedou válčit o další body do Vsetína.

30. kolo, středa 21. 12. 2011

Frýdek-Místek

1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Rozum (Majling) - 4. Měch (Černý, Grofek), 27. Grofek (Měch), 32. Grofek (Měch, Kukol), 58. Černý (Grofek). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 237. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Láníček - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Kocurek, Měkýš, Mareček, Majling, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Škatula, Gančarčík, Mach, O.Sluštík, Bartek, Číhal, Hamhalter

Šafránek - Bednárek, Kysela, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík, Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

Ještě před začátkem utkání uctili diváci i hráči minutou ticha památku zesnulého Václava Havla. Poté začal duel, který byl v prvních minutách velice opatrný. První šanci jsme registrovali až ve 4. minutě a hned byla gólová. Po rychlém přesunu do útočného pásma našel Lukáš Černý před brankou volného Tomáše Měcha, který poslal kotouč do odkrytého prostoru branky. Domácí však reagovali rychlou odpovědí. V 6. minutě byl vyloučen Koschatzký a Frýdek toho využil ke srovnání. Pokus Majlinga ještě gólový nebyl, ale dorážka Petra Rozuma už znamenala vyrovnání. V 10. minutě byli domácí blízko vedení, ale velký závar před Šafránkem nakonec branku nepřinesl. V 17. minutě se Ondřej Sluštík zjevil osamocený mezi kruhy, ale jeho pokus mezi tři tyče nezamířil. Do šaten se tak šlo po dvaceti minutách za nerozhodného stavu 1:1.

Prostřední dějství ovládla Opava, které se podařilo vstřelit dvě branky a odskočit tak soupeři do slušného náskoku. Ve 27. minutě obkroužil Tomáš Grofek Láníčkovu bránu a zavěsil efektivně pod horní tyč! O pět minut později to byl navíc opět Grofek, kdo poslal Slezan do dvoubrankového vedení. Hosté byli v tu dobu na ledě jasnými pány a Frýdek hrál pouze druhé housle.

Z kraje třetí dvacetiminutovky se dostal do rychlého brejku opavský Mlýnek, ale Láníček jej vychytal. Domácí hokejisté však postupně fyzicky odpadávali a na ledě kralovala Opava. Ta se krátce před koncem dočkala ještě jednoho gólu. Pojistku dal červenobílým přesnou trefou Lukáš Černý.

Opavští hokejisté tak dali desítce svých příznivců vánoční dárek v podobě tří bodů. Další „nadílka“ ovšem čekala na opavské fanoušky před zimním stadionem, kde si na nic netušící Opaváky počkala skupina asi dvaceti příznivců převážně ostravského Baníku, která uloupila věci za zhruba šest tisíc korun. Někteří fanoušci byli fyzicky napadeni, jsou ale až na drobnější šrámy v pořádku.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava):
Kromě první třetiny, která byla jak herně, tak výsledkově vyrovnaná, jsme po ty další dvě třetiny měli více ze hry. Měli jsme kotouč pod kontrolou a myslím si, že jsme dnes zaslouženě zvítězili.