Z Hané se vrací Opavané s bodem

• sobota 08. listopadu 2003
  • Tadeáš Drahorád

O p a v a - Hokejisté Opavy vezou z Olomouce jeden bod za prohru v prodloužení. Za hosty skórovali Lhotský (pro něj to byla premiérová trefa sezóny) s Šebestou, za domácí se trefili Faltýnek, Žajgla a v prodloužení Kučera. Brankář Šlupina si připsal 30 úspěšných zásahů, po jeho zaváhání však padl vyrovnávací gól na 2:2. Za Opavu poprvé nastoupil v obraně mladý Zbyněk Tůma, opavský odchovanec, který v posledních letech hrával za Havířov.

, sobota 8. 11. 2003

HC Olomouc

3:2p

Branky: 46. Faltýnek (Kárný), 50. Žajgla, 63. Kučera - 20. Lhotský (Kaňka, Harazím), 43. Šebesta (Horný) Rozhodčí: Roman Polák - Jiří Kašík, Roman Vysloužil Vyloučení: 7:7 Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Diváci: 800 střely na branku: 33:28.

Svoboda - Prošek, Doseděl, Faltýnek, Spitzer (37.Grof), Šafařík, Klimeš - Komínek, Brančík, Žajgla - Bělohlávek, Kučera, Liška (21.Fiala) - Karný, Ministr, Kašparů.

Šlupina - Přibyla, Dresler, Vosátko, Ručka, Prokop, Tůma, Mocek, Kramný - Šebesta, Sochorek, Horný - Lhotský, Harazim, Kaňka - Mikšan, Zdeněk, Krenželok - Kříž.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Hosté vycházeli ze zajištěné obrany, dobře pokrývali střední pásmo a domácí se přes jejich obranu nedokázali probíjet. Do vedení se překvapivě dostala Opava, tři vteřiny před první sirénou se při přesilové akcei dva na jednoho po přihrávce hosta z Třebíče Michala Kaňky se poprvé v letošní sezóně trefil subtilní útočník Tomáš Lhotský.

V prostřední části hosté kontrolovali vedení, výborně bránili a nepouštěli Olomouc do větších šancí. Při jedné z mála se proti domácímu Karnému vyznamenal Šlupina. Od 35. minuty se museli hosté bránit čtyři minuty v oslabení, ovšem Roman Šlupina opět podržel svůj celek.

V posdlední část domácí přeskupili svou sestavu, ale udeřili opět hosté. Po střele Karla Horného, jenž se teprve nedávno vrátil do Opavy z měsíčního hostování v Olomouci, se k puku dostal Pavel Šebesta a zvýšil na dvoubrankvé vedení. Ve 46. minutě se domácí dostali do zápasu, když při vyloučení Šebesty objel branku Karný a přihrávkou našel u levé tyčky zcela volného Daniela Faltýnka, který do prázndé branky snížil. V 50. minutě si pak vynutil prodloužení bývalý hráč Vsetína Petr Žajgla, jehož střelu si hokejkou srazil do branky Roman Šlupina. Opava si přesto mohla ovvézt z Olomouce tři body, několik vteřin před koncem zápasu neproměnil stoprcentní šanci Dalibor Sochorek.

V prodloužení se nejprve domácí radovali po 20 vteřinách po střele Komínka, ale gól nepadl a tak rozhodl až po třech minuách Radek Kučera.