Z Hodonína bez bodů, v těsné gólové přestřelce vyhráli Drtiči

• středa 23. listopadu 2016
  • Soňa Molatová | FOTO: Adam Krátký

Začátek utkání se pro Opavu nevyvíjel pozitivně. Pět minut po začátku zápasu inkasovali gól z hole Daniela Vaňka a na kraji druhé dvacetiminutovky padl kotouč do opavské kasy podruhé. Krátce na to se o snížení postaral kapitán Pavel Selingr, který si z Hodonína i přes prohru odváží tři kanadské body. Slezan se dokázal svému soupeři gólově přiblížit a chvíli se dokonce radoval z vyrovnání, které následně rozhodčí neuznal. Hosté se několik minut před koncem, za stavu 5:4, pustili do hry bez brankáře, což jim ale nepomohlo. Naopak vítězství Drtičů stvrdil střelou do prázdné opavské svatyně Jakub Kadlec.

21. kolo, středa 23. 11. 2016

SHK Hodonín

6:4 (1:0, 4:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Vaněk (Jurča), 24. Vrána (Charvát), 25. Matula (Vrána), 32. Kadlec (Jurča, Peš), 39. Kadlec (Miklík, Jurča), 60. Kadlec – 25. Selingr (Holík, Wolf), 33. Polok (Grygar), 37. Polok (Selingr), 43. Selingr (Chalupa, Galvas). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Haloda O. – Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný, Loginovskij – Jurča, Vaněk, Kadlec – Vrána, Peš, Matula – Hložánek, Charvát, Kuba – Janás, Černohous, Hajný – Račický

Šafránek – Galvas, Černý T., Slavík, Šindelář, Holík, Pavelek – Selingr, Wolf, Polok – Černý L., Grygar, Chalupa – Vítek, Rousek, Herman – Štindl

Aktivní vstup hodonínských hokejistů do utkání byl hned v šesté minutě oceněný úvodní brankou zápasu. Jurča zcela nesobecky posunul z vrcholku kruhu puk na Daniela Vaňka. Brankář Šafránek se nedokázal přesunout včas, a tak musel poprvé lovit kotouč ze své sítě. První přesilovou hru si zahráli domácí, ale nedokázali v ní vystupňovat svůj tlak i kvůli vynikající defenzivní práci Slezanů.

Ve čtrnácté minutě cinkla tyčka za zády Šafránka, střeleckému pokusu Matuly chyběly k dokonalosti jen centimetry. Zhruba tři minuty před první sirénou měli Drtiči k dispozici další přesilovou hru, jenže ani tu nedokázali proměnit v branku. Opavští zvládli oslabení bez náznaku problému, do kabiny si tak nesli hratelné manko jediného gólu.

Druhá třetina byla oproti té první vysloveně gólovým festivalem. Zhruba tři minuty po přestávce byly k vidění tři branky v rozmezí pouhých 111 sekund. Drtiči udeřili poměrně nečekaně v oslabení, Jakub Vrána těžil ze špatné rozehrávky hostující obrany. Pouhá minuta stačila Slezanu, aby zareagoval. Pavel Selingr krátce po vhazování v útočném pásmu překvapil Ondřeje Halodu parádním projektilem přímo do šibenice. Krátce na to se mohl po nezdaru v první dvacetiminutovce Dominik Matula, který ukázal záda opavským zadákům a střelou do horních pater branky nedal Šafránkovi šanci.

To nebylo ani zdaleka všechno. Ve dvaatřicáté minutě totiž Jihomoravané dokázali konečně využít přesilovou hru, vyloučení Rouska potrestal baseballovým úderem ze vzduchu Jakub Kadlec. Pak dostala Opava možnost využít své nejsilnější zbraně, a to přesilové hry. A to hned dvakrát po sobě. Nejprve v klasické početní výhodě rozvlnil síť Tomáš Polok, krátce nato se hodonínští nechali poslat do tří.

A opět se mezi střelce zapsal Tomáš Polok, který dokázal pohotově poslat puk z přihrávky Selingra za brankovou čáru. Bláznivou třetinu zakončila série kuriózních momentů. Opavané dokázali vstřelit vyrovnávací branku, jenže tu hlavní arbitr vzápětí odvolal poté, co vyšlo najevo, že ji hosté dosáhli v šesti hráčích v poli. Stav tedy zůstal nezměněn, domácí navíc dostali možnost přesilové hry, kterou gólově zužitkoval Jakub Kadlec.

Seveřanům se přenesla bezmála minuta přesilovky do třetího dějství, po jejím vypršení přišla další šance v početní výhodě. Při vyloučení Vrány se děly velké věci, nejprve v oslabení zahrozil Potekhin, jenže jeho rána skončila pouze na tyči. Poté se ke slovu dostali hosté, svůj druhý gól v utkání si připsal Pavel Selingr. Zkušený opavský útočník prokázal svůj zabijácký instinkt, po Chalupově střele si sjel do prostoru před bránou a jednoduše vyražený kotouč dorazil.

V průběhu třetí periody měly oba celky své možnosti, jenže oba gólmani byli ve svých brankovištích pozorní. Rozhodla tak až závěrečná hra bez brankáře, ke které se hostující kouč Hulva rozhodl minutu a půl před koncem základní hrací doby. I přes závěrečný tlak Opavy pečetil výhru domácích Jakub Kadlec.

Stanislav Beťko (Hodonín):
Jsme spokojeni se třemi body. Opava ale potvrdila, že má zkušené mužstvo, které hraje delší čas pohromadě. Nicméně, vedeme 4:1, hrajeme naši hru, kterou chceme praktikovat a zbytečně dostaneme Opavu zpět do zápasu zbytečnými vyloučeními. Pak se trošku projevilo to, že jsme nedávno prohráli čtyři zápasy v řadě a pár minut jsme hráli v křeči. Jsem ale rád, že jsme se z toho dokázali dostat. Důležité je, že jsme získali tři body a teď už se soustředíme na zápas ve Valašském Meziříčí. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás celý zápas povzbuzovali.

Pavel Hulva (Opava):
Zápas se mi hodnotí těžce. Dali jsme venku čtyři branky proti těžkému soupeři a stejně odjíždíme bez bodu. Obě mužstva podala myslím si velmi dobrý výkon, ale to samé se nedá říct o rozhodčím. Sudí jsou velmi slabá stránka této soutěže. S prominutím pokazili celý zápas.