Z Nového Jičína veze Slezan bod

• středa 29. září 2021

Opavští hokejisté poprvé v sezoně poznali hořkost porážky. Z ledu Nového Jičína ovšem vezou alespoň bodík. Po šedesáti minutách i následném prodloužení totiž světelná tabule ukazovala nerozhodný stav 0:0. Rozhodnout tak musely až nájezdy, které přinesly druhý bod domácím Ďáblům.

4. kolo, středa 29. 9. 2021

1:0sn (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: rozh. náj. Hruška. Rozhodčí: Maršálek - Novotný, Peluha. Vyloučení: 3:4. Bez využití.A

Šimonů (Galuška) – Hladiš, Kuboš, Kleiner, Tomeček, Váňa, Kožený, Hruška – Flok, Poruba, Maliník, Lehečka, Zdeněk, Kafka, Sluštík, Gebauer, Potočný, Káňa, Pecha, Kořenek

Piták (Baldik) – Věntus, Ficek, Kunc, Zapletal, Šindelář, Thiel, Prokop, Zouhar – Kadula, Krupa, Římský, Peterka, Štindl, Bursík, Rousek, Beránek, Damašek, Vojtovič, Vašenka, Malina

Úvodní perioda nabídla solidně zaplněnému zimáku v Novém Jičíně vyrovnanou podívanou. Oba celky si vytvořily několik příležitostí, ze všech akcí ovšem vycházeli vítězně brankáři Šimonů a Piták. Střelcům na obou stranách nepomohly ani početní výhody. Ty měly oba týmy k dispozici dvakrát. Především ta první novojičínská hodně zaváněla brankou, naštěstí se ale skóre neměnilo.

Po změně stran už domácí začali přebírat otěže duelu. Hodně byla vidět formace Tomáše Káni, která Opavě zatápěla nejvíce. Když už ale bylo nejhůř, skvěle chytající Dominik Piták ze svého repertoáru vytasil skvělý zákrok a spoluhráče před sebou podržel. Nejhůře bylo jemu a celému Slezanu pět minut před koncem druhé třetiny. To šla Opava na zhruba dvacet sekund do tří, červenobílí se ale dokázali ubránit.

Tlak domácích vrcholil v poslední části hry. Opavští se ovšem opět mohli spolehnout na výborně chytajícího Pitáka. Ten několikrát chytil puky, které už zdánlivě nenávratně mířily do sítě. A tak duel nakonec dospěl až do prodloužení. V něm byla lepším týmem pro změnu Opava, ale vrcholem jejího snažení byla tyčka, kterou orazítkoval jeden z útočníků Slezanu. A tak musely rozhodnout až nájezdy. Bohužel pro Opavu i v nich zůstal Šimonů nepřekonán, naopak Piták kapituloval dvakrát. Přelstili jej Hruška a Poruba.

Kamil Gebauer (trenér Nového Jičína): "Byli jsme o něco lepším celkem, ale vážíme si dvou bodů. Musím Opavu vyzdvihnout, jedná se o kvalitního soupeře. Těší mě hlavně to, že jsme udrželi nulu vzadu. Směrem dopředu jsme šance měli, ale jejich brankář zachytal perfektně. To, že šel druhý bod za námi, je asi spravedlivé, šancí jsme totiž měli více než soupeř.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Zezadu nehrajeme špatně, ale je to podpořeno výkonem gólmana. Pity dneska chytil několik velkých gólovek, na tom to trochu máme postavené. Na šance byl dnes Jičín lepší a asi zaslouženě mají o jeden bod navíc. Mohlo to dopadnout i jinak, bohužel ale nedáváme góly a to se pak těžko vyhrává."