BAR, pondělí 21. 3. 2005

BK Havlíčkův Brod

3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Branky: 51. Kunstmuller (Adamec), 53. Fink (Kubát), 58. Kubát (Cachnín) - 7. Přibyla (Suchánek, Adamčík), 43. Kříž (Sadloň). Rozhodčí: Souček. Vyloučení: 2:11, bez využití. Oslabení: 0:2. Diváci: 3100.

Neruda – O. Včela, Zmrhal, Konta, Roháčik, Staněk, Meloun – Sobotka, Cachnín, Fink – Kubát, Žák, Třetina – Bukáček (41. Kunstmulller), Červenka, Adamec.

Šlupina - Přibyla, Mocek, Sadloň, Procházka, Kukol, Vnenk - Langhammer, Harazim, T.Lhotský - Adamčík, Boháč, Kříž - L.Lhotský, Suchánek, Martiník.

Zápas v Havlíčkové Brodě měl naprosto stejný průběh jako všechna dosavadní vystoupení Slezanu v baráži. Opava začala se zodpovědnou obranou, podpořenou výborným Šlupinou, a v první třetině šla do vedení - v oslabení ujela trojice Adamčík, Suchánek a Přibyla a posledně jmenovaný překonal Nerudu v domácí brance.

Rebelové, podporováni třemi tisícovkami diváků, se dál tlačili do útoku, ale zejména Kubát dokázal zahodit snd tři vyložené šance. Naopak Opava mohla jít na začátkudrué třetiny do dvoubrankového vedením, ale Staněk po Lhotského střele vytáhl puk z brankoviště těsně před brankovou čárou. Opava přestála i dlouhé oslabení 4:3 a 5:3 a dlouho držela soupeře v nejistotě.

Tu prohloubil na začátku třetí třetiny David Kříž, který dalekonousnou střelou překvapil Nerudu v domácí brance. Do konce zápasu zbývalo deset minut a Opava opět vedla o dvě branky, psychicky zlomené mužstvo však ani takto rozehraný zápas nedokázalo využít. Po brankách Kunstmullera a Finka bylo během dvou minut srovnáno a to je situace pro opaské hokejisty neřešitelná. Tajenku zápasu vyluštil tři minuty před koncem domácí Kubát, který zachoval Rebelům šanci na postup, naopak opavské naděje již téměř definitivně utopil.

Pavel Hulva: "Celý zápas jsme sázeli na zabezpečenou obranu a z několika slibných brejků jsme si pár šancí vypracovali. V první třetině jsme však hráli čtyřikrát v oslabení, takže jsme byli logicky zatlačeni do obrany, ale zvládli jsme to, a navíc z oslabení sami dali gól. Druhá třetina se odvíjela podle stejných not, akorát jsme hráli minutu v dvojnásobném oslabení, ale díky dnešní obětavosti hráčů jsme jí přežili. Třetí třetina začla opět domácím náporem, který jsme přerušili dalším gólem v oslabení. V 50. minutě se nám stalo opět to, co pokaždé v baráži a několikrát v základní části. Soupeř šťastně snížil po tečované střele, a tím se chytil. Pak už jsme nestačili na závěrečný nápor, a díky našim individuálním chybám domácí zápas otočili. Přesto bych chtěl hráčům poděkovat za to, co tu předvedli, protože za takových podmínek, za jakých zde hrají, ze sebe vydali maximum. Pokračujeme ale dál a budu rád, když dohrajeme baráž důstojně. Musíte si uvědomit, že řada hráčů hraje vůbec ligu poprvé a nemůže mít takové zkušenosti jako třeba z Prostějova, který po loňské sezoně posílil a navíc zde hráli profesionálové, takže se nemůžete divit, že je na tom lépe než my."