Žádný gól – žádný bod. Slezan vysokým rozdílem podlehl Porubě

Zápas8.11.2017 | Redakce
Opavští hokejisté prohráli popáté v řadě. Stalo se tak na ledě druholigového lídra z Poruby, kde se Slezan jakžtakž držel zhruba polovinu utkání. Závěrečná třetina se změnila v exhibici Ostravanů, kteří Opavě nasázeli šest branek. Porubský celek nakonec v derby zvítězil v jednoznačném poměru 9:0.
18.kolo, středa 8.11.2017
9:0(1:0, 2:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 7. Zdeněk (Káňa, Slavík), 21. Adam (Haas), 30. Zdeněk, 41. Zachar (Adam, Haas), 42. Zachar (Ollender, Jaroš), 43. Haas (Zachar), 46. Schwarz (Ballner), 54. Haas (Fojtík), 54. Luka (Zdeněk). Rozhodčí: Šudoma – Barteček, Kučera. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. Průběh utkání: 9:0.
HC RT TORAX Poruba: Kůdela – Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Luboš, Popela, Puškár – Haas, Zachar, Fojtík, Káňa, Zdeněk, Luka, Finsterle, Jaroš, Ollender, Ballner, Schwarz, Gelnar
HC Slezan Opava: Šimeček (43. Šafránek) – Pokorný, Šindelář, Rudl, Štindl, Chalupa, Slavík, – Kilnar, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Komentář k zápasu

Až ve třetí minutě se zrodila dramatická akce v podání Kilnara s Malinou. Prvotní střelu Kůdela odrazil před sebe, a kdyby do následné střely nevložil jeden z porubských obránců hůl, mohla Opava slavit úvodní branku. Nakonec ji slavila domácí střídačka v první vteřině sedmé minuty. Sice se kostrbatě dostávali do útočné třetiny, ale souhra Slavíka s Káňou a střelcem pod víko Jiřím Zdeňkem hru následně uklidnila. Brzy se zrodila šance na vyrovnání, ale Kůdela Horváthovu střelu zachytil na betonech. Hosté měli v následujících minutách více ze hry, přesto herní tlak gólově nepotvrdili. Ani když se ve dvanácté minutě ocitl za obranou Vítek. Únik střelou zakončil, ale jen do připraveného gólmana. Oba týmy byly aktivní, gólmani si řádně zachytali, ale skóre 1:0 se přesunulo do druhé části utkání.

Z té bylo odehráno sedmatřicet vteřin, když si mezi kruhy najel Luboš Adam a odražený kotouč po střele Haase nastřelil do opavské sítě. Brankář Šimeček neměl šanci zasáhnout. Hosté několikrát prozkoušeli Kůdelu v postřehu a porubskou obranu v defenzivní činnosti, jenže ten správný recept na překonání obého nenašli. To domácím se dařilo podstatně lépe. Sice jim Šimeček několik šancí a nebezpečných střel pochytal, ale na okamžitou střelu zápěstím od Tomáše Káni nedokázal včas zareagovat ani se v brankovišti přesunout k pravé tyči. Puk mu proletěl kolem hlavy a obkroužil horní vnitřní oblouk branky.
V závěru třetiny se Porubě naskytla dvouminutová přesilovka pěti proti třem, když byli současně vyloučeni Chalupa a Daniel Slavík. Trojice opavských hráčů ale dokázala vykrývat a narušovat porubské nahrávky. Po přestávce poslední půlminutu ve třech už neubránili. Chyběly tři vteřiny do návratu obou vyloučených, když se k levé Šimečkově tyči trefil David Zachar poté, co mu nabídl střelu z první Luboš Adam.

Za minutu se domácí střídačka i fanoušci radovali z pátého gólu. Lukáš Finsterle byl tím posledním hráčem, který se v závaru před Šimečkem dotkl kotouče, než přešel brankovou čáru. Dlouhou holí prostrčil puk kolem gólmanových betonů. A aby náhodou nebylo gólů málo, v následující minutě předvedl Zachar s Markem Haasem krásnou akci dva na jednoho. I když byl Haas tísněn obráncem, dokázal mu Zachar kotouč poslat přesně na hůl a pak už stačilo jej správně nasměrovat, protože brankář sledoval jízdu porubského kapitána až k brankové čáře a pak se už nestačil přesunout na střed brankoviště. Šimeček pak přenechal svůj post kolegovi Šafránkovi.
Ten odolával jen tři minuty. Gólově se v sedmé minutě třetí periody prosadil po nahrávce Ballnera Jakub Schwarz. Slezané dostali domácí pod tlak, jenže Kůdelu nepřekvapila střela Maliny ani pohotová reakce Hartmanna na změnu puku před brankovištěm s okamžitou střelou.

Jak plynul herní čas, hosté ztráceli víc a víc sil hokejem nahoru dolů. Z toho pramenily chyby v obraně, které Porubští dokázali trestat. V padesáté čtvrté minutě využili Porubští přesilovku. Podruhé se v utkání prosadil Marek Haas po nabídce Fojtíka a o jednadvacet vteřin později se do úniku dostali Zdeněk se střílejícím Vladimírem Lukou, a jak se ukázalo, byl to poslední gól v tomto utkání. Hosté se ke Kůdelovi na dostřel sice dostávali, ale čisté konto mu nezrušili, takže si do statistik této sezóny porubský gólman připsal už druhou vychytanou nulu.

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar (trenér HC RT TORAX Poruba 2011): „V tomto zápase jsme nechali zahrát všechny čtyři kompletní pětky a myslím si, že se to určitě jen a jen osvědčilo. Hráči předvedli zodpovědný výkon a dle mého názoru šlo od začátku utkání šlo jasně vidět, že máme navrch. Rozhodující asi bylo, že hosté v poslední třetině odešli hlavně fyzicky. Byl to takový komplexní výkon celého mužstva, a tak jsem opravdu spokojený. Škoda jen, že jsme pro diváky nedali ten desátý gól, ale zase alespoň stojíme pořád nohama na zemi.”

Marek Harazim (trenér HC Slezan Opava): „Toto utkání je opravdu těžké nějak hodnotit, protože my jsme absolutně ve všem vyhořeli. První třetina sice nebyla z naší strany úplně špatná, ale ukázalo se, že Poruba je na koni a my se v poslední době jen hledáme a trápíme. Šlo jasně vidět, kde je pohoda, a musím říct, že nevím, jak z toho nyní ven. Jestli si hráči neuvědomí, že musí bojovat a že nesmí vypustit žádné střídání, tak to bude i nadále těžké. Musí si také uvědomit, že hokej není jen o kráse, ale hlavně o jednoduchosti. Pokud nebudeme bojovat jako tým, tak nemůžeme nikde s nikým uspět. Soupeři gratuluji k výhře a my si musíme sednout a probrat, jak z této těžké situace ven.”


Aktuálně na webu