Zajímavý zápas rozhodly až nájezdy, v nich byl úspěšnější Nový Jičín

• středa 30. října 2013

Opavským hráčům se nepodařilo navázat na pondělní výhru. Slezan sice lépe vstoupil do utkání a vedl 2:0 po trefách Kociána a Svobody, hostům se však podařilo ještě do konce první třetiny srovnat. Obě následující periody skončily nerozhodně 1:1 a následovalo tedy prodloužení. V něm ovšem branka nepadla, a tak musely rozhodnout až nájezdy. V nich se prosadil jen hostující Vašut a Nový Jičín si tak odváží dva body za vítězství v poměru 4:5 po nájezdech.

14. kolo, středa 30. 10. 2013

4:5sn (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Kocián, 11. Svoboda (Polok), 31. Kocián (Tichý), 55. Galvas (Svoboda, Vítek) – 14. Ižacký (Kovařčík, Macháček), 20. Uhlár (Záhradný, Gulda), 27. Kovařčík (Ižacký, Macháček), 42. Rejžek (Záhradný), 65. Vašut. Rozhodčí: Dědek - Kašík, Vožda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Kysela, Mosler – Černý, Měch, Herman – Kocián, Chalupa, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Vlašánek

Šrámek - Heža, Rejžek, Lehečka, Kabeláč, Pelikán, Záhradný, Hruška, Skaloš, Kovařčík, Vašut, Sprušil, Putmiorz, Macháček, Horák, Gulda, Ižacký, Vnenk, Zedník, Chvostek, Uhlár

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kterým se dařilo držet puk na svých holích a nepouštět tak hosty do šancí. V čase 5:56 se skóre měnilo poprvé. Zaváhání hostující obrany využil Kocián, který dobře umístěnou střelou otevřel skóre, 1:0. Opava i nadále svého soupeře přehrávala a nepouštěla k puku. V 11. minutě dostal z pravé strany přihrávku domácí Svoboda, od vlastní modré se prodral až před Šrámka a střelou švihem zvýšil na 2:0.

Po druhé inkasované brance se hosté konečně probrali. Po chybě Tichého na útočné modré se do samostatného úniku dostal Uhlár, s jeho pokusem si však Šafránek poradil. O minutu později se po špatném vyhození Tichého dostal k puku hostující hráč, který napálil puk do tyče. V čase 13:54 se hostům podařilo snížit. Dvojice Kovařčík a Macháček vybojovala v útočném pásmu puk, prvně jmenovaný přihrál volnému Ižackému a ten střelou k pravé Šafránkově tyči snížil, 2:1. Hostům se ještě do přestávky podařilo srovnat. V poslední minutě se k puku dostal Uhlár a střelou mezi Šafránkovy betony vyrovnal na 2:2.

Druhou třetinu naopak začali aktivněji hosté, kteří svým pohybem dělali velké problémy opavským obráncům. Za tuto aktivní hru přišla odměna v podobě vstřelené branky. Hostujícímu Kovařčíkovi se podařilo dostat puk za Šafránkova záda a Nový Jičín otočil skóre - 2:3. Jenže Opava nesložila zbraně. V době, kdy na trestné lavici seděl hostující Kabeláč, se k puku dostal Kocián a střelou do horního růžku branky srovnal. Na konci druhé třetiny si Slezan vytvořil tlak, ani jedna z nebezpečných situací však ke gólu nevedla a do kabin se šlo za stavu 3:3.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se však do vedení dostali opět hosté, kteří zásluhou Rejžka strhli vedení opět na svou stranu. Opavští se ale nevzdali a snažili se s výsledkem něco udělat. Po přihrávce Tichého se do samostatného úniku dostal Herman, jeho střelu však Šrámek vytěsnil mimo tři tyče. Domácí se nakonec přece jen dočkali vyrovnání. Jakub Svoboda, který se vrátil z trestné lavice, se ihned v útočném pásmu zmocnil puku, přihrál Galvasovi a domácí obránce propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:4. Před koncem třetiny se do šance dostal domácí Kocián, jeho střela však těsně prosvištěla kolem levé Šrámkovy tyče. V dalších minutách 3. třetiny už branka nepadla a následovalo tedy pětiminutové prodloužení.

V prodloužení byl k vidění především opatrný hokej s minimem šancí. Deset vteřin před koncem byl sice vyloučen domácí Tichý za podražení, hostům se však kratičkou přesilovku nepodařilo využít. Na řadě byly tedy nájezdy. Hned první nájezd proměnil hostující Vašut, který se prosadil střelou k tyči. Poté už však svůj nájezd neproměnil nikdo a to znamená, že Nový Jičín si odvezl dva body za vítězství 4:5 po sam. nájezdech.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Výsledek bych nijak nesnižoval, i když jsme hráli proti poslednímu týmu tabulky. Začali jsme výborně a šli do dvoubrankového vedení, jenže poté jsme polevili, začali chybovat a tím dostali Nový Jičín do hry. Ve třetí třetině šel soupeř znovu do vedení, takže jsme museli otevřít hru a naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Celkově se ale hrálo nahoru-dolů a zápas se musel líbit.

David Handl (trenér HC Nový Jičín):

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Prohrávali jsme 2:0, Opava hrála jednodušeji a nepouštěla nás k puku. Nám se ovšem podařilo dvakrát ujet a srovnat utkání. V závěru jsme vedli o gól, hráli jsme také přesilovou hru, ale nevyužili jsme ji. Po přesilovce jsme prakticky ihned inkasovali a bylo srovnáno. Prodloužení skončilo nerozhodně a nájezdy nám Šrámek vychytal.