Základní část zakončili junioři prohrou

• neděle 25. února 2007
  • Martin Kubánek, Tomáš Kubánek

O p a v a - Poslední utkání před play-off se Opavským příliš nevyvedlo. Nejenže ztratili skvěle rozehraný zápas, když promarnili tříbrankové vedení, ale v závěru se nechali strhnout zbytečnými emocemi. Příznivcům Slezanu se v barvách Komety také představilo exopavské trio opor Eršek, Polok, Kocián, z nichž především posledně dva jmenovaní se na obratu podíleli velkou měrou.

45. kolo, sobota 24. 2. 2007

3:4p (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)

HC Kometa Brno

Branky: 6. Blaga (Stehlík, Mlýnek), 19. Jurdič (Wolf, Vrabel), 27. Plánovský (Blaga) – 29. Kocián (Polok, Fišera), 34. Vincour (Dej), 53. Staša (Kocián, Petružálek), 61. Polok (Vejvar, Fišera). Rozhodčí: Mikula – Račák, Vengřín. Vyloučení: 10:13, navíc Vrabel 5 min. + OK, Plachký a Plánovský 10 min OT – Němec 5 min. + OK. Využití: 1:1. Diváci: 100.

Vašut – Vrabel, Plachký, Čermák, Gulda, Plánovský, Trefil – Tošenovjan, Herman, Jurdič, Gebauer, Žálčik, Musial, Stehlík, Popolanský, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Eršek (27. Hubačka) – Bakoš, Fišera, Vejvar, Kořínek, Reschowský, Horáček, Přikryl, Sokolovský, Ekl – Staša, Polok, Kocián, Vincour, Kočan, Petružálek, Grmela, Dej, Němec.

V úvodu utkání předváděla lepší hru Kometa. Do první šance se tak dostali v 6. minutě hosté z Brna, když forvard Vincour objel beka Vrabela, ale jeho střela gólem neskončila. O několik sekund později prověřil Vašuta z bezprostřední blízkosti Vincour, ale ani jemu se nepodařilo skórovat. A tak udeřilo na druhé straně. Při první akci dva na jednoho přihrál z levého křídla Stehlík napravo volnému Blagovi, jenž rozvlnil síť poprvé. Brněnští po inkasovaném gólu pořád hráli svou hru, která nebyla založena na nějakých kombinacích, ale evidentně na ostřelování Vašutovy brány ze všech možných pozic. K převaze jim pomáhaly zejména špatné rozehrávky opavských obránců od své brankové čáry. Tyto chyby se Opavě málem vymstily v 9. a 14. minutě, ovšem aby byly potrestány, museli by být hráči hostí méně zbrklí v zakončení. V 16. minutě si sjel po levém křídle hostující Staša, vypálil jedovatou ránu, kterou Vašut stihl vyrazit koncem pravého betonu pryč. Pět minut před koncem první třetiny se domácím naskytla příležitost skóre navýšit, protože zahrávali přesilovku. Opava si vyvinula převahu a dostala se též zásluhou Hermana a Plachkého na dostřel brány, jenomže jejich střely zamířily pouze do výstroje hráčů před nimi. Co se nepodařilo při početní převaze, ujalo se následně zhruba třicet sekund poté. Wolf vypálil kotouč směrem na Eršeka, ten ho vyrazil před sebe a pro najetého Jurdiče už nebylo problémem skórovat do odkryté brány – 2:0.

Kdo nestihl začátek prostřední části hry, o nic nepřišel. Druhá třetina začala podle scénáře, ve kterém byla asi aktérům zápasu předepsána ještě odpočinková pětiminutovka. Větší vzrušení přinesla až 27. minuta, kdy se Opava ocitla na ledě ve dvojnásobné početní převaze, kterou zúročila ve svůj prospěch. Od modré čáry přesně pálil Plánovský. Brnu se podařilo záhy odpovědět rychlým kontrem Kociána s Polokem, přičemž prvně jmenovaný překonal bekhendovou střelou Vašuta. O pět minut později dovolila Opava Brnu přiblížit se dokonce na rozdíl pouhé jedné branky, když pokus Deje dorazil Vincour. Kometa směrem dopředu nic moc nepředvedla, stejně tak i Opava, větší snaha byla vidět ale na straně hostujícího mančaftu. Domácí se zaměřovali především na bránění Kociána s Polokem, pro oba to bylo určitým způsobem prestižní utkání, jelikož nastupovali proti svému bývalému klubu. V podobném duchu jako začátek třetiny, se odvíjel i její konec. Hosté se jakžtakž snažili něco vymyslet, ale bylo to bezzubé.

Poslední třetina byla ve znamení častého vylučování, což plynulosti hry neprospívalo. Na opavské trestné lavici byla k vidění v jednu chvíli až čtveřice hráčů. V závěrečné fázi utkání tak Slezanu chyběli některé klíčové opory. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 57. minutě se Kometě podařilo po podařené kombinaci trojice hráčů – Petružálka, Kociána a zakončujícího Staši, zajistit Brnu prodloužení. V něm rozhodl Polok o konečné výhře hostí. Když se však Opaváci dozvěděli, kdo bude jejich soupeřem pro první kolo play-off, převládla v zákulisí viditelná spokojenost.

Vladimír Kincel (HC Slezan Opava): "Bylo to poslední utkání před play-off, kdy šlo hlavně o to, aby zůstala hráčům výkonnost. Byla sice taková pohoda, ale trochu chyběla soustředěnost."

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): "Bylo to vyrovnané utkání, kdy obou týmům už prakticky o nic nešlo. My jsme byli šťastnější."