Zápas v Kopřivnici rozhodla druhá třetina, kontaktní branka nebyla uznána

• středa 17. listopadu 2021

Opavští v Kopřivnici neuspěli. Svěřenci kouče Tomáška po dvaceti minutách prohrávali 1:0, po změně stran se podařilo vyrovnat na 1:1 Wolfovi. Domácí však přidali vzápětí dvě branky, přičemž té druhé dost možná předcházel faul Kopřivnických. V poslední části se Slezan dočkal snížení z hole Vojtoviče, gól ale pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti nebyl uznán. Opava tak v Kopřivnici prohrála 3:1.

16. kolo, středa 17. 11. 2021

HC TATRA Kopřivnice

3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Marek (Gola, Krzak), 34. M.Mach (Štěpánek, Slavík), 35. Bail (Hotěk, Pargáč) – 25. Wolf (Rousek, Šindelář). Vyloučení: 5:5, navíc Rousek (OPA) 10 min. Využití 1:0. Rozhodčí: Blaha – Bubela, Bartoň. Diváci: 448.

Holík (Šindelka) – Štěpánek, Slavík, Krzak, Vacula, Bail, Marek (A), Fojtík -Pindel, pargáč, Sluštík (A), Mach J. (C), Hotěk, Seidler, Brodek, Häring, Vaněk, Gola, Mach M., Hrubý, Pokorný.

Piták (Vítek) – Ficek, Kunc, Zelenka, Šindelář (C), Thiel, Věntus, Zouhar – Buršík, Peterka, Malina, Vojtovič, Beránek, Rousek, Wolf (A), Horná Krupa, Štindl, Hendrych.

Začátek utkání v Kopřivnici přinesl necelým pěti stovkám přítomných fanoušků vyrovnanou podívanou. Zajímavé momenty byly k vidění na obou stranách, žádné vyloženě zapeklité situace však ani jeden z brankářů řešit nemusel. V čase 13:14 šli domácí do čtyř a v permanenci musel být Holík, jenže opavskou početní výhodu po minutě ukončil faul Hendrycha. Ten byl bohužel pro červenobílé potrestán, čtyři a půl minuty před koncem první části hry domácí sehráli pohlednou kombinaci, na jejímž konci stál Marek. Po první siréně tak Kopřivnice vedla 1:0.

Po změně stran se Opavští dočkali vyrovnání. Před Holíkem vznikla hodně nepřehledná situace a k velké radosti hostující střídačky se ve skrumáži nejlépe zorientoval Wolf, kterému se kotouč podařilo uklidit do sítě a bylo vyrovnáno. Jenže domácí se pak znovu ujali vedení. Nejprve se dvě minuty po skončení opavského oslabení prosadil Mach. Jen o minutu a půl později zvýšil na 3:1 z přečíslení Bail, nutno však podotknout, že celé situaci zřejmě předcházel faul na opavského hráče v pásmu domácích. To se snažil reklamovat Rousek, za své protesty si však vysloužil akorát desítku.

V poslední části hry se Slezan ještě s výsledkem snažil něco udělat. Svěřenci kouče Tomáška měli dobou pasáž, během které se jim podařilo domácí přehrávat, brankový efekt to ale nemělo. Radovat se Opava mohla v čase 53:40. Navrátilec do sestavy Vojtovič jel na Holíka zcela sám a domácího brankáře se mu nadvakrát podařilo překonat. Hlavnímu rozhodčímu Blahovi se ale podařilo z celé situace udělat postavení útočícího hráče v brankovišti a Slezan šel následně dokonce do čtyř. To Opavu definitivně zlomilo a Kopřivničtí už si posledních pár minut pohlídali.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "V první třetině jsme prohrávali 1:0, bylo to vyrovnané, ale domácí asi měli kousíček navrch. Ve druhé třetině to byl rovnocenný zápas, my jsme ale nedávali góly a domácím se dařilo proměňovat přesilovky. Nebylo to z naší strany špatné utkání, ale k rozhodčím se snad radši ani nebudu vyjadřovat. Když se za brankou rozsvítí červené světlo a gól se pak neuzná, tak tam jsou asi brankoví rozhodčí zbyteční. Hráč jede sám na brankáře, z toho ani nemůže vzniknout postavení útočícího hráče v brankovišti, fyzikální zákony to nedovolují. Každopádně kluky musím pochválit za to, že zápas odbojovali.