Zápas v Uničově zůstal nedohrán za stavu 5:3 pro domácí

• neděle 25. ledna 2009
  • Michal Berg

Pouze 58 minut bylo odehráno ze zápas Slezanu na ledě Uničova. Za stavu 5:3 pro domácí vyloučil sudí Dědek jednoho z hráčů Uničova za zdržování po vyhozeném puku mimo hřiště. To se nelíbilo domácím fanouškům, z jejichž řad přiletělo na led několik předmětů, z nichž zřejmě jeden trefil práve hlavního rozhodčího. Poté, co byla vyklizena příslušná tribuna a schylovalo se k zahájení hry, přiletěly na led další předměty a rozhodčí usoudil, že není zajištěna bezpečnost aktérů zápasu a utkání předčasně ukončil. "Určitě budeme protestovat, protože přestože jsme prohrávali 3:5, chystali jsme se hrát přesilovku a odvolat brankáře. za dvě minuty se takový zápas ještě dá vyrovnat," uvedl ke spornému závěru trenér Opavy Karel Suchánek. O osudu zápasu zřejmě rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

34. kolo, neděle 25. 1. 2009

HC Uničov

0:5 (nedohráno)

Původní výsledek 5:3, kontuováno 0:5 pro Opavu. Branky: 11. Ševčík (Handl), 32. Pekr (Frieb), 49. Jurča (Pekr), 51. Paško (Jurča), 55. Jurča - 12. Měch (Černý, Tichý), 51. Tichý (Grofek), 57. Kukol (Chalupa, Kovalovský). Rozhodčí: Dědek - Held, Lošťák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 600.

Tihlář - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Žákovčík, Bauer - Ševčík, Komínek, Freib - Paško, Rajnoha K., Handl - Diviš, Bařica, Jurča - Pekr, Sršeň

Vošvrda - Kukol, Tichý, Ondrušek, Měkýš, Čavrk, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Suchánek, Polok, Tůma

Zápas v Uničově přinesl vyrovnaný a bojovný hokej vysoké úrovně. Domcá šli do vedení v jedenácté minutě, kdy se prosadil Robin Ševčík, nicméně hned za necelou minutu srovnal skóre dorážkou po přihrávce Grofka Tomáš Měch.

Vyrovnaný průběh pokračoval i ve druhéě třetině, kdy mohli jít hosté několikrát do vedení, ale skvělými zákroky se prezentoval domácí brankář Tihlář. Opavští měli dvě skvěle sehrané přesilovky, gólman Uničova jim ale zlikvidoval v každé z nich hned několik střel. A byli to naopak domácí, kteří šli do vedení, Matěj Pekr překonal Tomáše Vošvrdu po samostatné akci.

Nejvíce vzruchu bylo k vidění ve třetí části. Domácí nejprve odskočili na vedení 3:1, vzápětí ale snížil Josef Tichý. Nejlepší hráč zápasu, domácí Petr Jurča, však vzápětí připravil gól pro Paška a když sám přidal pátý gól Uničova, zdálo se být rozhodnuto. Čtyři minutě před koncem ovšem Michal Kukol snížil na 3:5 a když se dvě minuty před závěrečnou sirénou chystala hrát Opava přesilovku, došlo k incidentu, po kterém rozhodčí Dědek zápas předčasně ukončil.

Karel Suchánek (Opava): Bylo to vyrovnané a velmi kvalitní utkání, škoda že bylo zbytečně nervozní už od začátku kvůli rozhodčím. S výkonem svého týmu jsem spokojen. Domácím výborně zachytal brankář Tihlář, my jsme ve druhé části měli dost šancí, abychom šli do vedení, ale nepovedlo se. Ve třetí třetině jsme si nechali zbytečně domácí utéct a proto jsme museli v závěru dotahovat. Měli jsme posledních měti minut tlak, jsem přesvedčen, že jsme mohli s výsledkem zápasu ještě neco udělat. Jsem zvědavý, jak nakonec situace dopadne, ale určitě je to škoda, že zápas skončil předčasně.