Zkušený Nový Jičín dal opavským mladíkům úvodní lekci

• neděle 23. září 2007
  • Martin Kubánek, Michal Berg, Vladimír Müller

O p a v a - První domácí zápas přilákal na zimní stadion slušnou návštěvu. Ta však viděla zkušenější tým Nového Jičína, kterak nekompromisně trestá sebemenší chybu domácích. Slezan se prosadil až za stavu 0:6, kdy svou první branku mezi muži vstřelil Josef Tichý. Přes porážku 1:6 ale fanoušci svůj tým odměnili potleskem.

2. kolo, neděle 23. 9. 2007

1:6 (0:2, 0:4, 1:0)

Ďáblové Nový Jičín

Branky: 41. J. Tichý (Polok) - 11. Jakubu (Macháček), 14. Macháček (Jakubů), 21. Macháček, 25. Červenka (Vašut, Gulda), 34. Jakubů (Hruškovský, Vašut), 37. Andrýsek (Škumát) . Vyloučení: 9:12. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 800.

Iláš (34. Wittek) - Vrabel, Podešva, J.Tichý, Kukol, Mičola, Pukalovič - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchánek, Měch, Černý - Kříž, Tůma, Weiss - Tejkl, Chalupa, R. Tichý

Šrámek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Koloničný, Pokora, Pelikán - Jakubů, Macháček, Lhotský, Glabazňa, Toman, Uhlár, Skaloš, Sluštík, Štursa, Červenka, Škumát

První střelu na bránu vyslal domácí Slezan, když při přesilové hře pálil obránce Pukalovič. Gólman Šrámek mezi tyčemi ovšem stihl zareagovat a vyrazil kotouč nad svou svatyni. To bylo bohužel také z opavské strany na dlouhé minuty vše. Nový Jičín začal mít evidentně ve hře navrch, převyšoval opavské v důrazu a svou převahu dal také patřičně najevo. V 11. minutě se poprvé měnilo skóre. Při přesilovce hostí se prosadil Stanislav Jakubu, když doklepl do sítě předešlý nepovedený pokus spoluhráče Macháčka. O tři minuty později se radovali hosté podruhé, tentokráte si Macháček s Jakubem role prohodili a zvýšili vedení svého týmu na 2:0. Opavě se naskytla šance na srovnání záhy. O úspěšný blafák před brankářem se pokusil Roman Tichý, ale na poslední chvíli mu radost překazil nedovoleným zákrokem obránce Koloničný. Z následné dokonce dvojnásobné přesilové hry vzešly jen střely Tejkla, Mičoly a Kovalovského. A protože Šrámek svůj tým podržel, skóre se tak neměnilo.

Do následující třetiny vstoupili opět lépe soupeř. Neuplynula ani minuta a měnil se stav, opět ve prospěch hostí. Macháček sebral puk za bránou Iláše, objel ji a následně nikým neatakován zavěsil. Opava se nemohla vzpamatovat. Soupeř ale neměl slitování a do střelecké listiny se postupně zapsali ještě Červenka, Jakubů a Andrýsek. Mezitím Iláše vystřídal v brance Wittek, jenž ale gól za svá záda již nepustil. Naopak to byli Opavští, kteří se konečně dočkali. Své trápení zlomili třicet sekund po zahajovacím buly třetí třetiny. Od modré čáry napřáhl Josef Tichý a propálil vše, co mu stálo v cestě. Velká šance se naskytla Tůmovi, ale ten při akci tři na jednoho volil raději střelu, které však chyběla potřebná razance.

Slezan měl v poslední dvacetiminutovce alespoň pár velmi dobrých šancí, kterými mohl ubrat ze ztráty. Marné volání po gólu však dokumentovala situace, kdy se řítili Polok společně s Kovalovským sami na brankáře. Tentokrát měl Šrámek štěstí, protože Polok v rozhodujícím okamžiku zaváhal a svůj pokus namířil vedle. U domácích se projevila v některých fázích utkání ještě nesehranost. Naopak Nový Jičín si dokázal svou houževnatostí, přesnějšími nahrávkami soupeře rozebrat a s přehledem zápas vyhrát. Další šanci na získání bodů budou mít muži Slezanu ve středu na ledě Hodonína. Přejme si, aby se jim vedlo o poznání lépe.

Karel Suchánek (Opava): Porážku musíme příjmout, hráči i já jako trenér si tím musíme projít. Snažili jsme se ze začátku hrát aktivně, což se nám dařilo a vynutili jsme si přesilovky, soupeř ale dokázal potrestat všechny naše chyby, hrál jednoduše a my jsme se mu v tomto nevyrovnali. Dávali jsme hráčům soupeře hodně prostoru a naopak jsme nedokázali využít naše šance. Diváci ale mohli vidět, že kluci zápas nezabalili a hráli až do konce a vytvářeli si příležitosti. Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli v přípravě a pracovat na sehranosti, to nám zatím nejvíc chybí.