Ďábly Slezan přetlačil v nájezdech, rozhodl Malina

• úterý 01. září 2020

Opava v přípravě slaví třetí výhru. Slezan si na vlastním ledě poradil s Ďábly z Nového Jičína. Vyrovnaný zápas dospěl za stavu 2:2 do prodloužení a následných nájezdů. V těch Opavě výhru přisoudil Vlastimil Malina.

příp., úterý 1. 9. 2020

3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Herman (Malina), 39. Vaněk, rozh. náj. Malina – 18. Bordowski (Palička), 56. Hilšer

Hasala (Baldík) – Šindelář (C), Zouhar, Kunc, Chalupa (A), Kočí, Slavík, Kocián, Zajíc – Danielčák, Malina, Herman, Vaněk, Kovářík, Seidler, Wolf (A), Štindl, Gulda, Kadula, Peterka, Římský.

Šimonů (Galuška) – Vacula, Már, Holáň, Krutil, Kleiner, Hruška, Váňa – Bordowski, Palička, Zmeškal, Kafka, Štefka, Poruba, Lehečka, Pecha, Hilšer, Sluštík.

Opavští do utkání nastoupili v brance s Markem Hasalou, který tak v přípravě dostal svou druhou příležitost. Slezan byl v úvodu mírně aktivnějším celkem, hrál se ale spíše opatrný hokej. Změnu skóre přinesla až 15. minuta. Domácí sehráli pěknou kombinaci, na jejímž konci uvolnil Malina Hermana a Šimonů byl propálen. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat, ještě před první sirénou po chytré teči vyrovnával Bordowski.

Po první změně stran se hra odehrávala v podobném duchu, jen s tím rozdílem, že iniciativu přebrali Ďáblové. Postupem času se však hra srovnala a Slezan začal vystrkovat růžky. Herman ještě svůj únik proměnit nedokázal, o chvíli později už se Opava radovala. Vaněk využil špatné rozehrávky Nového Jičína a z mezikruží se z první nemýlil – 2:1.

Ve třetí třetině se hosté snažili o vyrovnání a nakonec se ho také dočkali. V 56. minutě dostal kotouč za Hasalova záda Hilšer. Šlo se tak do prodloužení, v něm však rozhodující trefa nepřišla. Rozseknout utkání musely až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Malina. Slezané tak vyhráli 3:2 a ve čtvrtek je čeká doma Valašské Meziříčí.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Byl to takový zvláštní zápas, šancí moc nebylo, a když už jsme se do nějaké dostali, tak jsme je neproměnili. Jak nám, tak soupeři výborně zachytal brankář. Co se týče sestavy, ta se nám z devadesáti procent rýsuje v útoku. V obraně jsme dnes měli dalšího mladého, defenzivu neustále řešíme."