Informace o zimním stadionu

Adresa: Zámecký okruh 8, Opava.

GPS souřadnice: Loc: 49°56'15.324"N, 17°54'39.126"E

Umístění na Mapy.cz

Světelná tabuleOpavský zimní stadion byl postaven v roce 1953, zastřešen pak byl jako třetí v republice byl v roce 1956. Jeho současná kapacita je 5500 diváků. Stadion se nachází téměř ve středu města, blízko muzea, přímo na příjezdové trase od Ostravy. Z autobusového nádraží je to pět minut chůze vlevo, z vlakového nádraží 10 minut chůze, tentokrát vpravo a na nejbližší křižovatce opět vpravo. Parkovat se dá buď přímo u stadionu, nebo na parkovišti u obchodního centra naproti stadionu. Součástí ZS je také restaurace s oddělenou kuřáckou a nekuřáckou částí. Provoz hotelu na zimním stadionu byl zastaven.

V roce 2000, k příležitosti pořádání MEJ v kuželkách, dostal stadion novou modrozelenou fasádu a i v útrobách došlo k mnoha vylepšení. Ve vestibulu byl postaven Hokejbar, stadion dostal nové osvětlení (nyní již vyhovuje parametrům pro televizní přenosy), drobné úpravy doznaly také prostory šaten. V roce 2003 pak byla vyměněna ledová plocha, mantinely a příslušenství střídaček a byla postavena nová strojovna.

Na stadionu je stánek s občerstvením, prodává se běžný sortiment, tj. pivo, nealko, párky, bagety, chipsy atd. Blízko vchodu je také otevřena prodejna Peter Eaton Sport, kde je možné koupit hokejovou výzbroj, a brusírna bruslí. Ve vestibulu se také nachází hokejový bar Bonello, otevřen příležitostně při hokejových akcích.

Pronájem ledu

Pronájem ledové plochy nabízí zájemcům provozovatel zimního stadionu Technické služby Opava, s.r.o. Cena je 1800 Kč/hod. Bližší informace podá pan Petr Mikeska v kanceláři TSO v budově městského bazénu, tel.553 627 688. Úhrada za led se platí tamtéž. Informace o rozpisu ledu na aktuální týden najdete na hlavní stránce tohoto webu

Zimní stadion - interiér