• středa 17. srpna 2016
  • Lukáš Jasoněk

Opavané míří na Ostravsko, v derby otestují led neporažené Poruby

Druhý venkovní zápas v řadě absolvují opavští hokejisté na kluzišti nedaleké Poruby, která jejich kvalitu prověří ve čtvrtek od 18 hodin. Po předchozím nezdaru v Novém Jičíně svěřenci Pavla Hulvy v přípravě disponují vyrovnanou bilancí a pomyslné misky vah by rádi znovu překlopili na svou stranu. V Ostravě je však rozhodně nečeká snadný úkol.

Poruba v přípravě válí, ničí jednoho soupeře za druhým

V přípravném období stihli hokejisté Poruby odehrát už pět utkání a dařilo se jim v nich výborně, když ani jednou nepoznali pachuť porážky. Přípravu pod vedením Tomáše Sršně Ostravané odstartovali už 2. srpna, tedy o celý týden dříve než mužstvo Opavy. A hned v jejím úvodu zaznamenali drtivé vítězství nad polskou reprezentací do 20 let v poměru 8:2, aby si o dva dny později připsali skalp extraligového Jastrzębie při výhře 4:0.

Turnaj O pohár RT TORAX

V dalších dnech Poruba pořádala tradiční turnaj O pohár RT TORAX. Jejími soupeři v základní skupině byli Polsko "20" a Šumperk, který v uplynulé sezoně sestoupil z první ligy. Souboj s polskou omladinou byl, dá se říci, exhibiční, protože Ostravští v něm naprosto dominovali a svému zahraničnímu soupeři uštědřili tvrdý direkt - skóre se zastavilo až za stavu 16:0! Drama přinesla až následná bitva o prvenství ve skupině a s tím spojený postup přímo do finále. Ostravský celek se se Šumperkem utkal po osmi letech a jeho Dračí letku v gólově bohatém klání sestřelil těsným výsledkem 5:4.

Premiérový triumf na domácím turnaji

Finálovým protivníkem slezského celku byl výběr Jastrzębie, který si v polovině základní hrací doby nechal ujet vlak a vrátit se do zápasu už nedokázal. V jeho samotném závěru polský tým pouze upravil na konečných 1:3 a Poruba tak mohla oslavit premiérový triumf z domácího turnaje.

Přípravné utkání mezi HC RT TORAX Poruba a HK Opava můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.