• středa 19. srpna 2020
  • Tomáš Chalupa

Příprava pokračuje, Slezan hostí Kopřivnici

Tempo přípravných utkání je neúprosné. Po úterní porážce 5:2 v Šumperku jde Slezan znovu do akce, tentokrát jej čeká Kopřivnice. Čtvrteční utkání vypukne na opavském zimáku v 18:00.

Tatrováci mají v nohách už tři přípravné zápasy. Na úvod se doma prezentovali sympaticky, prvoligovému Frýdku-Místku podlehli těsně 3:2. O tři dny později sehráli svěřenci trenéra Jaroslava Kofroně lokální derby s Novým Jičínem a výsledkem byla výhra 4:2. K poslednímu utkání nastoupila Kopřivnice stejně jako Slezan v úterý na Lapači, kde podlehla Vsetínu 3:0.

Co se týče kádru ISMM, ten hlásí jeden velký návrat. Do týmu se po rok a půl dlouhé zámořské misi vrací útočník Jiří Pargáč, kterému se s týmem Carolina Thunderbirds povedlo vyhrát soutěž Federal Hockey League. Od urostlého forvarda se čekají velké věci, ve Spojených státech sbíral v průměru více než bod na zápas. Velkou posilou jistě bude také dvaatřicetiletý útočník Michal Velecký, jehož si můžete pamatovat třeba z dresu Šumperku, v několika zápasech si vyzkoušel i slovenskou extraligu. V posledních letech válel ve třetí německé lize, kde ve všech pěti sezonách posbíral více než bod na zápas. Velecký tak může bezpochyby být jedním z nejlepších útočníků nadcházející druholigové sezony.

Domácí Slezan v úterý prohrál na ledě prvoligového Šumperku 5:2. Opava se ale neprezentovala špatným výkonem a rozhodně Drakům nic nedarovala zadarmo, což po utkání ocenil i trenér Aleš Tomášek. „Podle výsledku by asi spokojenost neměla být, z naší strany tam ale bylo nasazení a bojovnost, za což jsem rád. Na přípravný zápas to bylo dobré.“

V Šumperku za Slezan naskočil také obránce Vojtěch Ševěček a útočník Lukáš Peterka. Prvně jmenovaný by měl do Opavy mít stejně jako loni vyřízeny střídavé starty z Havířova, druhý se vrátil ze zkoušky v Přerově.