• středa 17. srpna 2022
  • Tomáš Chalupa

Druhý zápas ve třech dnech, do Opavy přijede Valmez

Druhý zápas ve třech dnech čeká ve čtvrtek hokejisty opavského áčka. Po úterní otočce s Novým Jičínem z 0:3 na 4:3 Slezan vyzve dalšího soupeře, se kterým loni válčil ve vyřazovacích bojích. Ve slezské metropoli se představí Bobři z Valašského Meziříčí, duel začíná ve čtvrtečních 18 hodin.

Opavští budou chtít navázat na vydařenou třetí třetinu ze zápasu s Ďábly, ve které soupeře převálcovali 4:0 a zapsali hned na úvod první vítězství přípravy. Výhru v úterý slavili i Bobři, kteří v o poznání chudším duelu přetlačili na nájezdy Kopřivnici 1:0. Vítěznou penaltu proměnil útočník Vavřík.

V sestavě Slezanu nejspíše dojde oproti úterku k několika změnám, poprvé by měl do hry zasáhnout obránce Radim Štěpánek, který v létě dorazil z Kopřivnice. Nabízelo by se i nasazení mladého slovinského brankáře Iana Sotlara, jenž první klání sledoval v roli dvojky ze střídačky.

Kdo však do hry jistě nezasáhne, je bohužel útočník Vlastimil Malina. Ten si totiž už dříve poranil na jednom z tréninků koleno a od hokeje si bude muset dát na nějaký čas pauzu. "Vlasta bohužel bude muset na operaci a minimálně dva měsíce ho neuvidíme," podotkl na adresu jednoho ze svých klíčových mužů trenér Aleš Tomášek.

Vstupné na veškerá přípravná utkání činí 40 korun pro muže a 20 korun pro ženy a děti do osmnácti let. Děti do dvanácti let pak mají vstup zdarma.