• úterý 26. září 2023
  • Tomáš Chalupa

Hattrick venkovních zápasů Opava rozehraje v Novém Jičíně

Středeční odpoledne se v Opavě ponese v rámci sportu. Zatímco fotbalisté Slezského FC přivítají v rámci poháru od 15:30 Zbrojovku Brno a mistrovští basketbalisté hrají o tři hodiny později s Ústím nad Labem, Slezan se jako jediný představí venku. Zdráhalovi svěřenci se představí na ledě Nového Jičína, kde od 18:00 odstartují šňůru tří po sobě jdoucích venkovních utkání.

Nové dresy, nové logo, i nadále odkaz slavných New Jersey Devils. Ďáblové přes léto prošli poměrně výraznou změnou identity, a co se vizuální stránky týče, jsou oproti minulým sezonám téměř k nepoznání. Však posuďte na základě fotek z oficiálního webu Nového Jičína sami.

Vypadat tak bude na ledové ploše náš středeční soupeř zajisté velice dobře. Jaké to ovšem ze strany Ďáblů bude po stránce hokejového umění? Uvidíme, jestli bude první kolo druholigového ročníku onou pověstnou vlaštovkou, nebo naopak začátkem úspěšné sezony. Ovečky novojičínského kouče Davida Dostála v něm rozstříleli Velké Meziříčí před více než pětistovkou vlastních fanoušků vysoko 7:1. Výraznou měrou ke třem bodům přispěl forvard Vitkor Konečný, který brankáři soupeře Jaroslavu Judovi vstřelil hattrick.

Jak se vlastně oproti minulé sezoně změnila podoba kádru Nového Jičína? Rozhodně v něm přibylo obrovské množství zkušeností. Po roční anabázi v Havířově se do týmu vrátili veteráni Jiří Zdeněk a Petr Kuboš, klid do obranných řad bezesporu přinese také Martin Dudáš. Dobrou práci tamní management odvedl i v případě dalšího obránce Stanislava Báchora, kterého se Ďáblům podařilo přetáhnout z konkurenčního Valašského Meziříčí.

O dva kvalitní hráče však Nový Jičín také přišel. Do Vyškova odešel ostřílený Jakub Lehečka, v týmu nepokračuje ani urostlý David Štefka.

Opava by na ledě soupeře ráda navázala na úvodní vítězství 2:1 se silným Havlíčkovým Brodem. I tentokrát ovšem trenérskému štábu budou chybět dva útočníci. V pondělí třicetiletý Jan Štindl se potýká s nachlazením, Kryštof Stuchlík pak ještě na ruce léčí zlomený prst. Jinak by Opavští měli být kompletní.

Středeční utkání Ďáblové Nový Jičín – HK Opava začíná v 18 hodin.