• sobota 30. září 2023
  • Tomáš Chalupa

Třetí kolo zavede Slezan do Vyškova, Opava musí zpevnit obranu

Hokejisté opavského áčka jedou podruhé za sebou na soupeřovo kluziště. Po nevydařeném utkání v Novém Jičíně, kde domácí o své výhře rozhodli už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1, čeká na Zdráhalovo komando další těžký soupeř. Štika loňské sezony bude chtít čeřit vody v horních patrech tabulky i letos, duel ve Vyškově začíná již v 15:00.

Kádr Vyškova přes léto žádnou výraznou proměnou neprošel, přesto však loňský nováček jednu velkou ztrátu zaznamenal. Michal Konečný a jeho trenérský štáb již pro letošní sezonu nemohou počítat s nadaným brankářem Michalem Kořénkem. Třiadvacetiletému gólmanovi se konečně podařilo usadit v kádru zlínských Beranů a na svém kontě už má v probíhající sezoně dva odchytané duely. Štafetu po něm převzal ještě o něco mladší Dominik Šarman, který odchytá také duel s Opavou.

V poli Vyškovských zůstalo de facto všechno při starém. Obranné řady bude i v sezoně 2023/24 dirigovat veterán Tomáš Žižka, posílit se Jihomoravanům vloni hájícího barvy Poruby, Přerova a také Kopřivnice. Velkou devízou Vyškova je však především útok.

Také tam zůstává lídr nezměněn – Tomáš Komínek bude bezpochyby opět patřit k nejnebezpečnějším forvardům soutěže. Dlouhodobě dvaatřicetiletý útočník sbírá více než bod na odehrané utkání. Není však zdaleka jediným, na koho si defenziva Slezanu bude muset dávat pozor. K výhrám v Kopřivnici (8:5) a doma se Žďárem nad Sázavou výrazně přispěli třeba z Nového Jičína příchozí Jakub Lehečka (1+4) nebo Vojtěch Krejčiřík (1+3).

I vzhledem k výše popsanému je jasné, že by z ledu soupeře Opava brala jakýkoliv bodík, na malinkatém kluzišti a na zimáku, kde panuje obrovská zima, se totiž často vyhrávat nebude. Po zpackaném utkání v Novém Jičíně by se mohly ze strany Slezanu nabízet různé úpravy v sestavě. Dojde k nim? Podaří se dvojici Zdráhal – Plánovský nasměrovat své ovečky za ziskem cenných bodů? Zápas začíná v 15:00.