• středa 15. listopadu 2023
  • Tomáš Chalupa

S Kopřivnicí by Opava ráda ukončila čekání na tříbodovou výhru

Hattrick domácích utkání na ledě Krystal arény zkompletuje Opava ve středu s Kopřivnicí. Po dvoubodové výhře s Novým Jičínem a sobotní porážce s Vyškovem by Slezan po téměř měsíci rád ukončil čekání na výhru za tři body. Kopřivnici Slezan vyzve tradičně od osmnácti hodin.

Náš dnešní soupeř se v tabulce po čtrnácti kolech poněkud překvapivě nachází až mimo elitní osmičku, která si zahraje play-off. Tatrovákům totiž vůbec nevyšel úvod sezony, za prvních šest kol zvítězili pouze ve Velkém Meziříčí a krčili se tak na samotném chvostu tabulky. 14. října ale nepříznivou bilanci začali Kopřivničtí lámat vítězstvím na ledě Techniky Brno. Ze svých posledních osmi vystoupení svěřenci Ladislava Majkuse hned šestkrát odešli jako vítězové. Naposledy ovšem Kopřivnice překvapivě podlehla v domácím prostředí 3:4 Velkému Meziříčí.

Co se týče tahounů Kopřivnice – oproti minulému ročníku k výraznějším změnám na čele produktivity nedošlo. Lídrem kanadského bodování je útočník Dominik Suchý (4+9), kterému zdatně sekunduje velezkušený centr Michal Velecký (6+5). Dalším do party nebezpečných útočníků je Vojtěch Pindel (4+6). Mezi zadáky je hodně vidět dvacetiletý kmenový bek Poruby Filip Hlaváč (2+4). V brankovišti se o práci rovnoměrným dílem dělí Andreas Kubáň s Janem Baldikem, bývalým brankářem opavského Slezanu.

Jediné letošní vzájemné utkání obou týmů bylo pořádně divoké. Po první třetině Kopřivnice vedla 3:1 a zdálo se, že si v domácím prostředí připíše tři body. Opavští ale v dalším průběhu výrazně přidali, duel se jim podařilo otočit a nakonec si odvezli výhru 4:3. Dvěma góly Slezan k výhře nasměroval Kryštof Stuchlík. Tři body by Opava přivítala i tentokrát, vždyť na plnohodnotnou výhru Zdráhalovo komando čeká už od 18. října.