• čtvrtek 16. listopadu 2023
  • Tomáš Chalupa

Malé kluziště, ukrutná zima. Slezan v sobotu hraje ve Velkém Meziříčí

Po třech domácích utkáních Opava opět vyráží na cesty. Zdráhalovi svěřenci se v sobotu představí na ledě Velkého Meziříčí, kde se tradičně všem soupeřům velice špatně hraje. Slezanu se na Horáky nicméně dlouhodobě velice daří a z posledních šesti vzájemných střetnutí Opavští brali plný počet osmnácti bodů.

Ukrutná zima, prťavé kluziště a dřevěné mantinely. První dvě ze tří zvyklostí čekají Opavu na Vysočině i tentokrát, stařičké mantinely z devadesátých let už jsou ovšem minulostí. Velkomeziříčský svatostánek totiž po loňské sezoně prošel rekonstrukcí, která město vyšla na přibližně 43 milionů korun. Modernizací prošlo chladící potrubí, vzduchotechnika, osvětlení nebo také střídačky. Útulný zimáček tak dostal nový kabát.

Poprvé se vlastním fanouškům letos velkomeziříčští hokejisté představili 30. září, tehdy doma přivítali Kopřivnici. Slavnostní zápas, který sledovalo téměř šest stovek fanoušků, měli Horáci výborně rozehraný a po čtyřiceti minutách vedli 3:1. Jenže poslední část hry jim hrubě nevyšla, zápas dospěl za stavu 4:4 až do prodloužení, ve kterém definitivně slavnostní náladu pokazil kopřivnický Michal Velecký. Ten mimochodem vstřelil ve středu branku i Opavě.

Jinak se hokejisté z Vysočiny v tabulce pohybují v patrech, ve kterých jsme na ně z posledních sezon zvyklí. Družina trenéra Lukáše Nováka je po čtrnácti kolech v tabulce jedenáctá, se čtrnácti body je pouze o skóre před posledním Šumperkem. Důležitá vítězství si žlutomodří připsali ve svých posledních dvou venkovních vystoupeních. Nejprve zvítězili na Technice vysoko 9:1, poté překvapivě loupili výhrou 4:3 i v Kopřivnici. Ve Vyškově už si ale na body nesáhli a prohráli 6:2.

Jediné letošní vzájemné měření sil vyznělo v 5. kole jednoznačně pro Slezan, který před zraky svých příznivců duel v Krnově opanoval poměrem 6:1. Budou se Opavští ze tří bodů radovat také tentokrát? Zápas na ledě Velkého Meziříčí začíná v sobotních 17:30.