• pátek 11. listopadu 2011

„Rozdíl mezi juniorským a mužským hokejem je obrovský,“ říká Adam Koschatzký

Trenér Piskoř dává opavským mladíkům zápas od zápasu více prostoru. A že by parta kolem Adama Koschatzkého hrála v týmu druhé housle, to se říci nedá. Ba naopak, v posledních duelech byl především Koschatzký hodně vidět, gól mu ale nebyl přán. Pokud však bude forvard s jednadvacítkou na zádech ve svých dosavadních výkonech pokračovat, úspěch se zákonitě musí dostavit. I když jak sám přiznává - rozdíl mezi juniorským a mužským hokejem je obrovský.

Adame, jak by si zhodnotil váš domácí zápas s Frýdkem-Místkem?

Myslím si, že jsme byli první třetinu jasně lepší. Poté jsme však dostali ve druhé třetině takový smolný gól na 3:1 a nechci říct, že jsme se úplně položili, ale nebylo to už pak z naší strany ono. Od té doby jsme nedali pár šancí, já jsem tam měl taky dvě dobré možnosti. Láníček dnes chytal výborně.

Gól si dnes sice nedal, ale stejně jako v sobotním zápase s Havířovem si byl hodně vidět a měl si i velké šance ke skórování. Jak hodnotíš svůj osobní výkon?

S dnešní výhrou a tedy i třemi body pro mančaft jsem spokojen, se svým výkonem ale ne. Myslím si, že to z mé strany nebylo ono.

Ze začátku sezóny jste byli jakožto čtvrtá formace nasazováni do zápasů prakticky až za rozhodnutých stavů. Nyní už mladší hráči hrají, dá se říci, pravidelně a nejen v rámci čtvrté formace...

Myslím si, že celý mančaft je výborný. Nechci to zakřiknout, ale docela se nám daří. Je to dáno tím, že občas se někomu daří více, někomu zase méně. Na každého jednou za čas spadne nějaká deka.

Mohl bys popsat hlavní rozdíly mezi juniorským a mužským hokejem?

Je to obrovský rozdíl. Hráči zde jsou hlavně více silovější a technicky vyspělejší. I když je to „jen“ druhá liga, je to obrovský skok.

V sobotu přijede Karviná. Zkus prozradit něco o tomto soupeři.

Určitě se jedná o těžkého soupeře. U nich jsme sice vyhráli 10:2, ale nebylo to herně vůbec jednoznačné. Možná si vybrali špatný den, ale myslím si, že se jim nyní zase daří, jelikož hrají na špici, kam asi patří. Bude to určitě těžký zápas.