• čtvrtek 22. října 2009
  • Václav Trávníček

Před zápasem bychom dva body brali, tvrdí po penaltovém vítězství ve Vsetíně Tomáš Polok

Hrdinou sobotního utkání Opavy ve Vsetíně se stal útočník hostů Tomáš Polok. Zatímco jeho spoluhráč Glabazňa třikrát nastřelil tyč vsetínské branky, Polok mířil dvakrát do černého. Poprvé v základní hrací době, kdy srovnal na 1:1, podruhé v samostatných nájezdech. „Je to určitě příjemné ve Vsetíně vyhrát, protože se odtud příliš často body nevozí. A dostat tady jenom jeden gól, to se nám ještě nestalo,“ liboval si po zápas šťastný střelec. „Navíc nás hodně podržel David Iláš. Vsetín měl taky dobré šance, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ poznamenal Polok.

Tomáši, nepřekvapili vás Valaši mdlým výkonem?
Musím se přiznat, že překvapili. Očekával jsem, že na nás Vsetínští v první třetině vletí, začátky tady mají vždycky super. Pro nás je to jenom dobře, ale přece jen mě jejich hra trochu zklamala, hlavně v útoku.

Čím to je, že se vám ve Vsetíně tolik daří?
Nevím, čím to je, ale je pravda, že i vloni jsme tu vyhráli. Mně osobně se tady hraje úplně špatně, je tady malé hřiště, fakt nic moc. Možná jsem to dneska zlomil… Ostatním klukům to tu ale sedí.

Souhlasíte s tvrzením, že jste tady nezískali dva body, ale jeden ztratili?
Mám úplně stejný pocit. Navíc já jsem dal asi čtyři minuty před koncem úplně regulérní gól, puk byl asi 30 centimetrů za brankovou čarou. No, rozhodčí ho neuznali. Pak jsme ještě nevyužili přesilovku pět na tři. Ale ve druhé třetině jsme domácí přehráli, o tom jsem přesvědčený. Před zápasem bychom dva body brali.

Vy jste tedy mohl dát tři branky, spoluhráč Kamil Glabazňa zase trefil třikrát tyčku…
No, to by bylo pěkné, ale důležité jsou body a i ty dva jsou ze Vsetína dobré. A Kamil? Po zápase jsme se tomu smáli, on ale pak proměnil samostatný nájezd. Kdybychom však prohráli, asi by nám moc do smíchu nebylo.

Nepadla na vás přece jen nervozita, když jste dvě třetiny nemohli vsítit branku?
S tím se potýkáme všechny zápasy. Útok máme dobrý, soupeře skoro vždycky přestřílíme. Nervózní jsme nebyli. Máme dobré hráče, věřili jsme, že tam něco spadne. Nemá cenu hru úplně otvírat, když je ještě dvacet minut do konce. To je ještě hodně času.

Do Vsetína jste přijeli oslabeni o hráče, kteří jsou oporami mužstva. Chyběl vám Suchánek, Grofek nebo Měch. Nakolik se to na výkonu Opavy projevilo?
Dáváme určitě míň gólů, protože chybějící hráči to táhli. Ale zase někteří kluci dostali šanci a vyhrají se. Až se zranění vrátí, budeme mít tři vyrovnané pětky a bude to určitě lepší. Bude větší konkurence. Tomáš Měch je první centr, který tvoří hru, hraje přesilovky i oslabení. Tomáš Grofek měl vloni super sezonu. Zranění ale k hokeji patří, musíme se tím nějak vyrovnat. Příští utkání už by snad měli oba nastoupit.

Asi i díky jejich neúčasti jste zatím v tabulce trochu níže, než jste očekávali, je to tak?
Venku hrajeme super, ale doma jsme pár utkání ztratili, i když jsme vedli. Až budeme kompletní, budeme hrát do pátého místa. Play off je jasná podmínka a pak se uvidí. To je však ještě daleko, soutěž je dlouhá. Ale když se zraní dva tři hráči, na výkonu se to odrazí.