• pondělí 07. prosince 2020
  • Tomáš Chalupa

Áčko se částečně vrací k tréninku. Jak to vypadá s mládeží?

Jak jistě dobře víte, už nějaký ten pátek jsou pozastaveny všechny amatérské sporty. V posledních týdnech se však epidemiologická situace začala mírně zlepšovat a došlo k určitému rozvolnění. To částečně pomohlo i hokeji.

Věci se daly v rámci možností do pohybu i v Opavě. V minulém týdnu proběhla schůzka trenéra A týmu Aleše Tomáška, jeho asistenta Vladimíra Holíka a také klubového asistenta Zbyňka Sklíby. Výsledkem jsou především tyto dva body.

- A tým se vrací k částečnému tréninku, v úterky a čtvrtky budou mít skupiny po maximálně deseti lidech posilovnu.

- Dokud budou při sportování povinné roušky, nebude se mrazit a na zimáku nebude led. Hraní musí být umožněno především mládeži, jinak se mrazit nezačne. Pokud by došlo k rozvolnění opatření, led může být připraven během tří dnů.

Co se týče druholigové soutěže, která se nehraje už od konce října, v tomto směru také proběhlo jednání zástupců jednotlivých druholigových skupin s představiteli ČSLH. Podle posledních informací by se mohlo začít hrát až začátkem kalendářního roku 2021, podmínkou by však nejspíše byly antigenní testy před každým zápasem, přičemž jeden stojí zhruba 150 korun a jsou tedy výrazně levnější než PCR testy. Je ale jasné, že se situace může změnit.

Kromě áčka momentálně bohužel nemůže pohromadě trénovat ani mládež, jednotlivé třídy mají instrukce od svých trenérů, děti dostávají různá videa, podle kterých mohou doma alespoň samostatně cvičit. Mladí hokejisté nebudou trénovat hromadně až do doby, kdy skončí povinnost nošení roušek při sportování ve vnitřních prostorách.

Všichni v klubu věříme, že se situace co nejdříve zlepší a budeme se moci vrátit ke sportu, který nás tak baví. Je nám však jasné, že v momentální situaci je nejdůležitější zdraví nás všech.