• neděle 16. března 2008
  • Michal Berg

Adam Koschatzký: Doufám, že titul letos vyhrajeme

Skvělé výkony podává v celém průběhu play-off centr první útočné řady dorosteneckého týmu Opavy Adam Koschatzký. V sobotním zlínském zápase byl u třech branek Opavy a vydatně tak přispěl k překvapivému, ale zaslouženému postupu opavského dorostu do finále extraligy.

Sám ale osobní zásluhy odmítá a zdůrazňuje, že úspěchu dosáhli hlavně jako tým. "To bylo nejdůležitější, že jsme hráli jako tým. Zlín měl možná individuálně lepší hráče, ale jako tým jsme byli lepší," řekl po zápase. Přesto ale souhlasil s tím, že má za sebou zřejmě nejpovedenější zápas ve své hokejové kariéře. "Asi ano, byl do důležitý zápas, rozhodující semifinále. Je to velká radost a spokojenost," dodal.

Stejně jako trenér Konečný, i Adam Koschatzký viděl jako rozhodující skutečnost to, že se opavští hráči nepoložili poté, co domácí srovnali jejich dvoubrankové vedení na 3:3. "Myslím, že když už už jsme vedli 3:1, tak jsme si neměli nechat dát ty dva góly. Naštěstí jsme ukázali, že máme v sobě tu vůli, makali jsme a vyplatilo se to. Je to velká radost a spokojenost," řekl opavský dorostenec.

Před sezónou nebyl opavský dorostenecký tým ani zdaleka favoritem soutěže, hráči i trenéři spíše mysleli na zadní vrátka v podobě záchrany v soutěži. O to je účast ve finále radostnější. "Nikdo to před sezónou nečekal, cílem bylo udržet se v extralize. Sešla se nás tady ale skvělá parta kluků a jsem strašně rád, že se nám podařilo postoupit až do finále. Celé play-off nás navíc drží náš brankář Matěj Machovský, i dneska podal perfektní výkon," pochválil Adam Koschatzký svého gólmana.

Do finále, ve kterém se Opava střetne s Plzní, už půjdou opavští dorostenci s cílem vyhrát. "Po dnešku se ukázalo, že určitě můžeme porazit každého. V sezóně jsme Plzeň doma porazili, i u nich jsme hráli vyrovnaně, takže šance určitě máme. Chtěl bych diváky pozvat na domácí zápas, myslím že to bude dobrý hokej a doufám, že ten titul letos vyhrajeme," přidal opavský útočník na závěr pozvánku.