• pátek 25. října 2019
  • Tomáš Chalupa

Bitva tabulkových sousedů! Opava přivítá Hodonín

Opavu čeká po středeční odlmce náročný duel. Do Slezska míří dlouholetá stálice užší druholigové špičky – hodonínští Drtiči. V úvodu sezóny Opava na Slovácku prohrála 3:0. Baník se ale v posledních dnech a týdnech lehce trápí. Dokáže toho Slezan využít a přidat již čtvrtou výhru v řadě? Utkání startuje v sobotních 17 hodin.

Zatímco Opavští podávali v úvodních kolech sezóny rozpačité výkony a v posledních týdnech se dostávají do herní pohody, Drtiči to mají přesně naopak.

Celek z Jihomoravského kraje odstartoval ročník naprosto parádně a po čtyřech odehraných kolech měl plný počet bodů. Od té doby ale přišel útrum a SHK dokázal vyhrát pouze dva z šesti zápasů, když přehrál Havlíčkův Brod a Kopřivnici. Na druhou stranu je ovšem nutno podotknout, že jsou Drtiči jedním ze dvou celků, které dokázaly obrat o body Šumperk. Na ledě Draků prohráli v osmém kole 6:5 až v prodloužení.

Ve středu prohráli Hodonínští na ledě zvedajícího se Žďáru nad Sázavou fotbalovým výsledkem 2:1. „Jsme zklamaní. Nemohu říct, že jsme odehráli špatné utkání, ale brutálně nás zradila koncovka. Měli jsme na to, abychom si ze Žďáru odvezli body, bohužel na jeden vstřelený gól se vyhrát nedá,“ prohlásil po utkání trenér Drtičů Michal Konečný.

Oranžovomodrým v utkání citelně chyběla jedna z největších hvězd celé druhé ligy – třiatřicetiletý forvard s bohatými extraligovými zkušenostmi Stanislav Balán na Vysočinu neodjel. V Opavě by ale podle všeho nastoupit měl.

Jak již bylo řečeno výše, Opavští jsou v poslední době v laufu. Tři zápasy, devět bodů, skóre 15:2. To je vskutku parádní vizitka. Teď ale Slezan doma čekají soupeři z kategorie nejtěžších – v sobotu Hodonín, v úterý Šumperk. Kouč Pavel Zdráhal věří, že v nich může jeho výběr být úspěšný.

„Asi do ani jednoho z těch duelů nejdeme jako favorit, kdyby se nám ale soupeře podařilo zaskočit, byli bychom rádi. Hrajeme doma a chceme bodovat. Svému týmu věřím,“ řekl krátce opavský stratég.

V tabulce dělí čtvrtý Hodonín od páté Opavy tři body. Matematika tedy velí jasně. Pokud Slezan urve tři body, na svého sobotního soupeře se v tabulce dotáhne.