David Galvas hrajícím asistentem? Nemám z toho strach, poperu se s tím, říká

A team HC Slezan3.8.2016 | Redakce
Po loňské sezoně plné útrap přemýšlel, zda s hokejem neseknout. Nakonec ale v sobě našel odhodlání, pomohl také rozhovor s novým koučem Pavlem Hulvou a opavský veterán David Galvas bude znovu řídit defenzivu Slezanů. Navíc má nový úkol. Trenéru Hulvovi bude pomáhat coby jeho asistent.

Davide, máte za sebou první trénink na ledě a ten byl docela náročný, že?

Na to, že šlo o první trénink, tak jo. Prvních čtrnáct dní nás čeká dřina. Pak to bude lepší a lepší. Jako každý rok. (usmívá se)

Vy máte v týmu novou roli. Stal jste se hrajícím asistentem trenéra Pavla Hulvy. Nebudete si ale dávat úlevy, že ne?

Vůbec ne. Spíš naopak. (směje se) Budu muset ukázat, co řekneme a hlavně to udělat dobře, aby nebyl nějaký problém.

Pavel
Opavský kouč Pavel Hulva o Davidu Galvasovi

„Schválně jsem si jej vybral, protože ho znám už dlouhé roky. Trénoval jsem ho už ani nebudu říkat před kolika lety. Je to strašně dávno. Nebylo to jen v Opavě, ale i v Tychách. Vím, že charakterově je to super kluk a všechny zná. Do začátku mi tím hodně pomůže. Už ani nechtěl hrát, ale přemluvil jsem jej. Věřím, že bude platným článkem mužstva. Nejen, že bude trenér, ale i ten, který naši hru zvedne.“

Co na vaši funkci říkají hráči v kabině? Dělají si legraci?

Nějaké srandy určitě budou, ale cítím se stále víc hráčem než trenérem. Pavel (Hulva – pozn. red.) mě oslovil, jestli bych to s ním nedělal. Sestavy bude mít na starosti on. Jen spolu budeme některé věci konzultovat. Budu se spíš soustředit na hru, než trénování.

Potěšila vás nabídka stát se asistentem?

Spíš jsem z toho byl překvapený. Nejprve mě napadlo to, co vás, že budou srandičky a tak dále. Nemám z toho žádné obavy nebo strach. Prostě jsem do toho šel a nějak se s tím poperu.

Jaká byla suchá část přípravy?

Letos to bylo lepší. Nebyli jsme jen tady na stadionu, ale chodili jsme i na Kolofíkáč do písku, byli jsme na kolech. Měli jsme to pestřejší než jen být tady na ploše. Dva měsíce byly dobré, všichni je perfektně odmakali. Doufám, že to zúročíme na ledě.

Na zimáku se nyní hodně práší, spousta věcí se opravuje. Jak to vnímáte?

Ještě to není úplně hotové podle představ vedení, ale konečně se tady aspoň něco udělá. Hlavně zázemí pro hráče a dorosty. Nahoře se připravuje nějaká rozcvičovna nebo posilovna. Myslím si, že je to dobře. Ono by to chtělo spravit celý stadion, ale bohužel to zatím nejde. (směje se)

Měl jste chuť v hokeji pokračovat, nebo jste uvažoval o konci kariéry?

Po loňské sezoně to bylo všelijaké. Měl jsem myšlenky, že se na to vykašlu, ale potom přišel Pavel Hulva a mluvili jsme spolu. Nabídl mi asistenta s podmínkou, že budu hrát, a tak jsem do toho šel.

Na závěr trochu odlehčíme. Byl jste někde na dovolené?

Nebyli jsme nikde. Vyráželi jsme na chaty po známých a podobně. Navíc jsem si léto zpestřil nějakými fotbálky a tenisy.


Aktuálně na webu

×
Odehrané v 17:00 | Muži
SHK Hodonín
HC Slezan Opava