• čtvrtek 25. října 2007
  • Michal Berg

David Kovalovský boduje hlavně venku

Na prvních dvou brankách měl ve středečním zápase v Kroměříži výrazný podíl útočník David Kovalovský. První gól sám vstřelil, na druhý pak Ivo Kociánovi nahrál. Dvěma body rozšířil dvacetiletý útočník svůj účet kanadského bodování na 8 bodů. Zajímavostí je, že hned sedm z těchto osmi bodů dosáhl při zápasech na ledě soupeře, zatímco doma vstřelil pouze jednu branku. "Nevím čím to je, že se mi venku víc daří," svěřoval se po zápase v Kroměříži. "Snad jsme doma víc nervózní. Ale určitě se to zlepšuje," dodal.

Slezanu se zatím výrazně více daří v zápasech venku. S výjimkou vysoké prohry v Hodoníně výkonem ve všech zápasech venku uspěl a jen díky smůle nepřivezl žádný bod z Přerova. "Tam chybělo trochu štěstí. Jinak ale těžko říct, proč se nám venku víc daří. Ze začátku jsme byli doma možná hodně nervózní, že se hokej v Opavě dlouho nehrál a chtěli jsme se předvést před diváky. Teď už to ale myslím bude lepší a doufám, že budeme bodovat i doma," řekl David Kovalovský.

V Kroměříži zaznamenal dvacetiletý útočník branku a asistenci a potvrdil tak dobrou formu svého útoku v posledních zápasech. "Nechtěl bych se na to vymlouvat, ale před několika dny jsem byl nemocný a proto to můj výkon mohlo ovlivnit, ale teď už jsem v pořádku a jsem rád, že se to projevuje i ve hře našeho útoku."

Opavský tým si na zdravotní výpadky musí dávat pozor, při nemoci Petra Tejkla a zranění kolene Jana Weisse nemá trenér Suchánek už další hráče k dispozici a mužstvo tak musí odehrát všechny zápasy v 15 lidech. David Kovalovský s tím však problém nemá. "S hlediska fyzičky s tím problém určitě není, jsem rád, že se dostanu hodně na led. Kluci v obraně to možná mají trochu horší, ale myslím že to taky zvládají," podotkl hráč, který má za sebou v loňské sezóně více než 20 zápasů v 1.lize. Jak vůbec vychází porovnání mezi 1. a 2 ligou? "Druhá liga je samozřejmě trochu pomalejší, než 1.liga, ale co se týče fyzičky, tak jsou na tom hráči podobně. V 1.lize hrajou zkušenější hráči, ale i ve druhé lize je dost kvalitních hokejistů."

V neděli čeká na hráče Slezanu domácí zápas s Technikou Brno. Co od něj čeká David Kovalovský? "Technika Brno dokáže jednou zahrát skvěle a jindy zase dost špatně, takže určitě máme šanci uspět. Rád bych diváky na zápas pozval, aby nám přišli pomoct, určitě budeme chtít vyhrát potřetí v řadě," pozval David Kovalovský fanoušky na zápas, který začíná v neděli v 17:00.