Do Opavy míří Uničov, splní Slezan roli favorita?

Preview27.10.2010 | Jan Šimek
Hokejisté opavského Slezanu vyzvou ve 14. Kole druhé hokejové ligy na svém ledě celek posledního Uničova. Domácí v posledním kole podlehli silnému Prostějovu 4:2, zatímco Uničov doma překvapil když porazil Vsetín 7:4. Tato výhra ale byla teprve jejich druhá v sezoně. Moravské mužstvo tak zaujímá v tabulce nelichotivou poslední příčku s pouhými sedmi body. Zápas na zimním stadionu v Opavě má start naplánován na sváteční den - čtvrtek 28.10. 2010 v 18 hodin.

Hostitelem zápasu je opavský celek, zastavíme se tedy nejprve u něj. Opavští hráči v posledním zápase utrpěli klovanec od prostějovských Jestřábů, když na Moravě prohráli v poměru 2:4. Po zápase na Lapači to tak byl v krátké době již druhý zápas, kdy Slezan prohrával o tři branky. Doma jsou ale svěřenci kormidelníka Suchánka nesmírně silní. Vždyť si odsud body odvezl pouze Šumperk, který ještě loni působil v první lize. Ostatní celky v čele se Zubry z Přerova putovali ze Slezska s prázdnou.

Slezan se navíc může společně s Orlovou pyšnit nejlepší obranou v soutěži. I když defenzivu citelně oslabil odchod Bednárka, díky vypůjčeným juniorům se s tím domácí celek dokázal celkem dobře vypořádat. Vždyť 31 branek obdržených ve dvanácti duelech vykazuje průměr pouhých 2,58 gólů na zápas. Hostující Uničov má na svém kontě nejvíce inkasovaných gólů z celé druholigové skupiny. Moravané totiž museli ze sítě své branky lovit přesně o čtyřicet puků více než opavský tým, a z toho krystalizuje hrozivý průměr 5,92 obdržených branek na zápas. K tomu výrazně přispěly hlavně vysoké porážky od Šumperka (10:3) respektive Přerova (10:0), kde si tým vedený Tomášem Sršněm připsal dvě nepopulární „desítky“.

Jak již bylo zmíněno výše, Uničov je poslední v tabulce druhé ligy, na svém kontě má sedm bodů a záporné skóre 37:71. K vítězství zatím moravské družstvo dokráčelo pouze dvakrát. Nejprve si hosté odvezli tři body z Frýdku – Místku (7:6), a v posledním zápase pak vítězství vybojovali doma nad Valachy ze Vsetína (7:4). Jinak to ale žádná sláva není, dalších deset utkání totiž Uničov prohrál. Muselo tak dojít k nějakým personálním změnám. Koučem zůstává Tomáš Sršeň, ale v základech se otřásl kádr hostujícího celku.

Uničovský hokejový klub před zápasem proti Vsetínu opravdu značně obměnil svou soupisku. Odešel brankář Vágner, z obrany putovala pryč dvojice Staněk, Kunce. Navíc odešla i čtveřice útočníků: Komínek, Vicherek, Pánek a Dostál – jinak nejproduktivnější hráč soupeře. Tito hráči buď odešli na vlastní žádost, v tom častějším případě je však uvolnil samotný klub, kterému se nezdála jejich výkonnost. Na druhou stranu do kádru opavského protivníka putoval silový obránce Drábek, jenž působil krátce v extraligovém Liberci, či Trutnově. Ofenzivu by měli posílit František Zuber a Jan Skokan. Uvidíme, v jakém světle se tato sestava představí poprvé na venkovním ledě.

Lídry hostujícího Uničova je dvojice Petr Pavlas – Martin Diviš. Veterán Pavlas, jenž nastoupil pouze do šesti zápasů má ve své evidenci tři vstřelené branky a čtyři asistence, mladší Diviš má pak shodně sedm bodů - (2+5). Trojku nejlépe bodovaných uzavírá Pavel Handl, jenž v dosavadním průběhu sezony nasbíral 6 bodů (3+3). Na opavské straně má nejvíce bodů Ivo Kocián (10+5), o bod za ním je Zdeněk Pavelek, kapitán Slezanu (6+8). Třetím v řadě je pak dvanáctibodový Tomáš Grofek (3+9).

Připíše si opavský favorit další tříbodové vítězství nebo hosté z Uničova překvapí a odjedou z opavského stadionu i s nějakým tím bodem navíc? Na tuto otázku nám odpoví výsledek utkání 14. kola druhé hokejové ligy s úvodním hvizdem ve čtvrtek 28. října 2010 v 18 hodin.

Oficiální stránky našeho soupeře si můžete prohlédnout kliknutím zde.

Z utkání pro vás budou připraven také podrobný on-line přenos.

Sestavy obou týmů v posledním utkání:

HC Slezan Opava:

Iláš - Kukol, Tichý, Tůma, Kukol, Vrábel, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Mlýnek, Chalupa, Herman - Wolf, Kříž, Suchánek

HC Uničov:

Koloušek - Hodulák, Pour, Jurča, Skokan, Zúbek, Trojan, Přikryl, Diviš, Frieb, Dvorčák, Hromádka, Drábek, Rak, Brveník, Šnejdar, Řezáč, Anděl, Hand

Další zápasy prvního kola:

27.10. 2010, 18:00 HC Břeclav – LHK Jestřábi Prostějov
28.10. 2010, 17:00 HC Salith Šumperk - HC Zubr Přerov
28.10. 2010, 17:00 SHK Hodonín –HC Uherské Hradiště
28.10. 2010, 17:30 VHK Vsetín – VSK Technika Brno
28.10. 2010, 18:00 HC Gedos Nový Jičín – HC Frýdek - Místek
28.10. 2010, 18:00 HC Plus Oil Orlová – AZ Havířov

Aktuálně na webu