Do Opavy zamíří trápící se Tábor

Preview2.11.2018 | Redakce
V pořadí 15. kolo druhé hokejové ligy zavane v sobotu na opavský led netradičního soupeře. Ve slezské metropoli se představí Tábor, který v posledních letech patří k nejlepším celkům v rámci třetí nejvyšší soutěže, momentálně se však trápí, když prohrál už čtyřikrát v řadě. Duel začíná v 17 hodin.

Táboru patří v tabulce jižní skupiny s 13 body pátá příčka. Jihočeskému týmu se navíc momentálně vůbec nedaří, když táhne sérii čtyř porážek v řadě. To Opava střídá v posledních kolech pravidelně výhry s porážkami. Naposledy odjeli svěřenci trenéra Janečka s prázdnou po výsledku 2:4 z Nového Jičína, doma proti netradičnímu soupeři už ale budou chtít opět naplno bodovat.

Nejproduktivnějším hráčem Tábora je sedmadvacetiletý útočník Radim Heřman, jenž dosud nasbíral 15 kanadských bodů za 9 branek a 6 asistencí. Pozor si budou muset dát Opavští i na sedmigólového Jakuba Matušíka.

"Soupeř z jižní skupiny a další velká neznámá. Dle výsledku je Tábor venku slabší, ale my se musíme soustředit hlavně na zlepšení naší hry. Tou bychom v sobotu rádi na domácí půdě zvítězili," přeje si před střetnutím opavský trenér Martin Janeček.

Tábor si v roce 2009 zahrál po dlouhých šestnácti letech první ligu, v následující sezóně se ale klub dostal do finančních problémů a skončil až v krajském přeboru. V tom Tábor v sezóně 2011/2012 válcoval soupeře a postoupil právě do druhé ligy, v níž pobývá doteď. Od té doby si Tábor hned třikrát zahrál opět o postup do první ligy, v rozhodujících kvalifikačních utkáních ale neuspěl.

Na webové stránky našeho sobotního soupeře se můžete podívat zde.

Filip Lefenda


Aktuálně na webu