• čtvrtek 02. srpna 2007
  • Opavský a hlučínský deník

Druhou ligu v Opavě zřejmě neuvidíme

Jen dva dny trvala radost opavských fanoušků nad návratem ligového hokeje mužů do Opavy. I přesto, že jsme ve středu informovali o přípravách na znovuobnovení mužského hokeje v Opavě a přestože se opavští hokejisté připravují na sezonu, druhou ligu s největší pravděpodobností hrát nebudou. Hokejový svaz jim totiž kvůli nedostatkům na straně Velké Bíteše neposvětil druholigovou licenci.

„Z opavské strany bylo vše v pořádku. Ta vše potřebné splnila a zaplatila. Podmínky nebyly dodrženy ze strany Velké Bíteše, od které měla Opava licenci brát. Chyběla nám originál smlouva a také čestné prohlášení, že klub nemá žádné závazky. Proto nemohl být převod licence schválen,“ uvedl za sportovně technickou komisi českého svazu ledního hokeje Stanislav Šampalík, podle kterého určitá šance pro Opavu ještě žije. „To by ale Bíteš musela vše splnit do 14. srpna, kdy zasedá výkonný výbor,“ poznamenal Šampalík.

V Opavě jsou s chování Velké Bíteše zklamáni. „Chtěl jsem Opavě pomoci. Koupili se nové výstroje a i tým byl vcelku dobře poskládán. Bohužel Velká Bíteš nedodržela podmínky, které měla. Tím nemůžeme ani hráče pro druhou ligu zaregistrovat,“ vysvětlil zklamaně prezident akciové společnosti HC Slezan Alois Hadamczik.