• úterý 04. srpna 2009
  • Filip Lefenda

Herní přípravu Slezan zahájí dvěmi zápasy proti Vsetínu

Hráči i fanoušci se dočkali! Konečně je tady oblíbenější část letního soustředění. Herní část přípravy bude mít na programu pravděpodobně celkem deset duelů. První z nich je na programu již tuto středu 5.8., kdy se Slezan představí na vsetínském Lapači proti místnímu VHK. Půjde tak zároveň o první zápas z dvoustřetnutí, které je tento týden se Vsetínem naplánováno, jelikož o dva dny později, v pátek 7.8., se oba rivalové utkají u nás v Opavě.

Středeční přípravný duel se měl původně hrát na neutrální půdě v Rožnově pod Radhoštěm, nakonec se zápas přeci jenom uskuteční v legendární hale Na Lapači. Právě v tomto stánku nedokázali v loňské sezóně proti Slezanu Vsetínští jedinkrát uspět. Nyní mají šanci na nápravu alespoň v podobě přípravy, avšak jak přiznává lodivod VHK Viktor Hlobil, výsledek nebude vůbec důležitý.

Na tom se jistě shodnou oba kouči. Také trenér Slezanu Karel Suchánek chce hrát na ledě šestinásobného mistra extraligy s co největším počtem hráčů. Opava bude hrát se čtyřmi útoky a už nyní je jasné, že sestava pro mistrovská utkání se bude muset ještě vykrystalizovat. Mužstvo bylo posíleno o zkušeného Glabazňu. Dále přišli Schreier a z Norska se vrátil Plachký. Brankářskou jedničkou bude oblíbenec opavského publika Iláš. Kádr byl doplněn o hráče z juniorky, kteří nyní mají možnost ukázat, co v nich je. Z mužstva odešli pouze Čavrk se Suchým.

Vsetín zaznamenal odchodů více. Největšími ztrátami jsou pro Valachy Gergela s Markem, kteří ukončili kariéru. Chybět bude také zraněný Vaněk, který má zlomené zápěstí. Naopak v týmu VHK setrvala brankářská opora Plšek, který se do brány postaví ve středečním prvním zápase, v pátek bude chytat Hromada. Novými tvářemi v dresu žlutozelených jsou pak Ševčík, Korčák a Staša. Také Vsetín bude v přípravě nasazovat všechny čtyři lajny, které budou doplněny mladíky z juniorky.

Oba zápasy, jak středeční, tak ten páteční, jsou naplánovány na 18 hodin. Z utkání hraného v Opavě Vám navíc přineseme také on-line reportáž.