Hlavním cílem juniorů bude záchrana

Rozhovor19.8.2010 | Jan Šimek
Na novou sezonu se nepřipravuje pouze tým mužů, tvrdě makají také mládežnické naděje hokejového Slezanu. V tomto stručném článku bychom vám chtěli přiblížit nejdůležitější události, které se udály v juniorském týmu. O rozhovor jsme požádali hlavního trenéra opavských juniorů pana Kamila Konečného.

Nejvýraznější změny nastaly na soupisce juniorů. Natrvalo do týmu mužů odešlo trio Herman, Mlýnek a Vlašánek. Další junior Slanina pobývá na zkoušce v Německu, podobně jako Vitásek v Třinci. S hokejem navíc skončil útočník Ondřej Wittek. Naopak do týmu přišlo několik hráčů ročníku 1992, kteří loni hráli v lize staršího dorostu. „Soupiska však ještě není úplně hotova a je možné, že ještě nastanou nějaké změny,“ podotkl trenér Konečný.

Přípravu odstartovala juniorka ještě pod Karlem Suchánkem, ten se však od nové sezóny bude věnovat výhradně A – týmu Slezanu. Jeho místo tak od června zaujal velezkušený kouč Kamil Konečný. „Odehráli jsme již několik přípravných střetnutí, nicméně s hrou mých svěřenců zatím nejsem příliš spokojen, ostatně, já nejsem spokojený nikdy. Tyto zápasy jsou ale o tom, aby nám vykrystalizovala sestava a kluci si na sebe zvykli,“ upřesnil Konečný.

Letos se extraliga zeštíhluje a padají hned čtyři mužstva, bude to tedy jistě velmi náročná sezóna. „Tento rok z elitní skupiny padá čtveřice týmů, plus pátý tým od konce, což asi není ideální, ale musíme se s tím srovnat. Jako hlavní cíl se tak jeví záchrana, já osobně bych byl ale rád, kdyby se nám podařilo postoupit do play-off, což se zde loni nepodařilo, a co bude navíc, bude jen dobře,“ poodkryl své dojmy jednašedesátiletý kouč.

Tento zkušený stratég naposledy v Opavě působil zhruba před třemi lety, kdy dovedl opavské dorostence ke stříbrné medaili v extralize dorostu, což bývá označováno za největší úspěch hokejového Slezanu v sezóně 2007 – 2008. Na otázku, zda díky tomu necítí trenér na svou osobu nějaký tlak, se vyjádřil následovně: „Trénuji už přes třicet jedna let, a kdybych cítil nějaké tlaky, tak bych se z toho musel po…. (smích),“ dodal sarkasticky trenér juniorů, a ukončil tak toto krátké povídání.


Aktuálně na webu